جدیدترین ها
پربازدیدترین ها

یونیت هیتر

یونیت هیتر چیست؟

یونیت هیتر (Unit heater) در واقع یکی از انواع تجهیزات گرمایشی است که می‌توان از آن بنام بخاری صنعتی نیز یادکرد. این دستگاه به طور معمول در دو نوع یونیت هیتر آب گرم و یونیت هیتر بخار داغ تولید می‌شود که از طریق جریان این سیال گرم درون کویل و وزش باد توسط فن الکتریکی موجب گرم‌شدن محیط موردنظر می‌شود. یونیت هیتر به‌واسطه ساختاری که دارد برای گرمایش محیط‌های بزرگ مانند: سالن‌های ورزشی، سالن اجتماعات، پایانه، کارخانه‌ها تولیدی، انباری‌ها، گلخانه‌ها و... مورداستفاده قرار می‌گیرد. یونیت هیتر دیواری به علت پرتاب باد بسیار مناسب و توان گرمایشی بالا بسیار پرمصرف است. باتوجه‌به الزامات ایمنی خیلی از سالن‌های تولید مجاز به استفاده از شعله مستقیم در محیط بسته نمی‌باشند، به همین خاطر استفاده از این تجهیزات برای گرمایش سالن بسیار مناسب می‌باشد.
 یونیت هیترها باتوجه‌به نحوه نصب در دو نوع کلی تولید می‌شوند: 
 1-یونیت هیتر دیواری که در 80 درصد موارد از همین نوع دستگاه استفاده می‌شود که با استفاده از ساپورت فلزی بر روی دیوار نصب می‌گردد. جریان هوا در یونیت هیتر دیواری به‌صورت افقی است که توسط دمپرهای خروجی هوا که در جلوی دستگاه تعبیه شده قابل هدایت است.
 2-یونیت هیتر سقفی که معمولاً باتوجه‌به محدودیت‌های فضای نصب از این نوع هیتر استفاده می‌گردد این دستگاه گرمایشی از طریق قلاب مخصوص از سقف آویزان می‌شود و جریان هوای خروجی از آن به‌صورت افقی و عمودی می‌تواند باشد.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • یونیت هیتر :

  همان‌طور که عنوان شد این دستگاه وسیله‌ای است برای تولید گرما و در بعضی مواقع تولید سرمای موردنیاز مکان‌های مختلف، از یونیت هیتر صنعتی آب گرم و یونیت هیتر بخار می‌توان برای سالن‌های تولید، سوله‌های بزرگ و فضاهای با ارتفاع بیشتر از 4 متر جهت گرمایش استفاده نمود. در ادامه موارد زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
  بخشهای مختلف یونیت هیتر کدامند؟
  ن
  حوه انتخاب یونیت هیترمناسب
  کاربرد یونیت هیتر 
  مزایا و معایب یونیت هیتر چیست ؟
  یونیت هیتر در چه ظرفیت های تولید می شود؟

  عملکرد یونیت هیتر چگونه است ؟

  انواع یونیت هیتر | کاتالوگ یونیت هیتر 

  لیست قیمت یونیت هیتر صنعتی

  دلایل استفاده از یونیت هیتر چیست؟

  یونیت هیتر استخر | یونیت هیتر گلخانه ای 

  روش نصب یونیت هیتر دیواری و سقفی

  بخشهای مختلف و اجزای یونیت هیتر Unit Heater به شرح ذیل می باشد :

  1-بدنه اصلی که از ورق فولادی ST-37 با ضخامت یک تا یک و نیم میلیمتر برش‌کاری و خم‌کاری شده و سپس با اتصالات جوش و پیچ‌ومهره مونتاژ می‌شود. در پایان نیز با رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای پوشانده می‌شود.
   2- فن دمنده و الکتروموتور یونیت هیتر: فن دمنده هوا از نوع پروانه اکسیال یا همان هواکش آکسیال با تیغه‌های فلزی که قابلیت گردش 1400 و 900 دور را دارد. پروانه یا فن یونیت هیتر 3 تا 7 پره است که باتوجه‌به ظرفیت و ابعاد دستگاه انتخاب می‌شود تا بتواند میزان هوای مشخصی را با فشار مناسب از روی کویل آب گرم یا بخار عبور دهد. اتصال موتور به پروانه نیز به‌صورت کوبل مستقیم است. موتور یونیت هیتر نیز از نوع تک‌فاز یا سه‌فاز بوده که متناسب با سایز پره‌ها در توان مشخصی انتخاب می‌گردد.
   3-کویل گرمایی یا کوئل حرارتی یونیت هیتر ها که باتوجه‌به نوع سیال در جریان که آب داغ، روغن داغ یا بخار می‌تواند باشد یکی دیگر از اجزای یونیت هیتر است که در ساخت آن از متریال لوله مسی، لوله مانیسمان و لوله استیل استفاده می‌شود. در ضمن جهت انتقال حرارت بهتر لوله‌ها توسط فین‌های آلومینیم پوشانده می‌شوند. به طور معمول در یونیت هیتر بخار از کویل مانیسمان با فین اسپیرال استفاده می‌شود تا تحمل فشار بخار را داشته باشد و در یونیت هیتر با کویل آب گرم از لوله مسی با فین تخت با ترکم 12 فین در اینچ استفاده می‌شود.
   4-دریچه خروجی هوا یا دمپر خروجی هوا که قابل‌تنظیم بوده و موجب هدایت هوای گرم خروجی به محل موردنظر می‌شود. جنس دمپرها نیز از ورق فولادی با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک می‌باشد.
   5-اتصالات و کلکتورها از نوع لوله‌های بدون درز آهنی و سر دنده که برای ورود خروج سیال گرم به درون کویل تعبیه می‌شوند و در سایزهای 1 تا 2 اینچ هستند.
   6-ساپورت دیواری، قلاب سقفی و... که جزو آپشن‌های دستگاه بوده و به‌صورت سفارشی تهیه می‌گردد.

  موارد مهم در زمان انتخاب یونیت هیتر:

  این تجهیز از طریق اتصال کویل دستگاه به سیستم لوله‌کشی بخار یا آب داغ کار می‌کند که در واقع از طریق موتورخانه مرکزی و تجهیزاتی مانند دیگ آب گرم یا بویلر تغذیه می‌شود. پس باید دقت نمایید که برای تامین آب گرم یا بخار منابع و تجهیزات کافی را در اختیار داشته باشید. پس اولین نکته قبل از خرید یونیت هیتر آبگرم و بخار تصمیم در مورد نوع تامین سیال گرم‌کننده است که باید توسط کارفرما انتخاب شود که باتوجه‌به شرایط کارگاهی و منطقه جغرافیای می‌تواند از دیگ آب گرم یا دیگ بخار برای تامین منابع گرمایشی استفاده نمایید. چند مورد دیگر که در زمان انتخاب یونیت هیتر باید به آن توجه نمایید را در ادامه ذکر خواهیم نمود.
   1-باتوجه‌به موقعیت نصب یونیت هیتر باید دستگاه مناسبی را از نوع دیواری، سقفی یا ایستاده انتخاب نمایید.
   2-به طور استاندارد و پیش‌فرض یونیت هیتر آب گرم برای تامین گرمایش مورداستفاده قرار می‌گیرد و نباید به فکر استفاده دومنظوره یعنی سرمایش و گرمایش باشیم. زیرا در این صورت کویل تعبیه شده برای گرم‌کردن محیط راندمان خوبی برای سرمایش نخواهد داشت و البته عمر مفید دستگاه در حالت گرم و سرد کاهش می‌یابد.
   3-مسیر لوله‌کشی و سیستم پایپینگ برای انتقال سیال گرم به یونیت هیتر باید توسط لوله‌کشی با قطر و جنس متناسب با دبی و فشار کاری باشد تا بهترین راندمان را داشته باشیم.
   4-متناسب با نوع کاربری و میزان گرمای که موردنیاز است ظرفیت و تعداد یونیت هیتر ها را انتخاب کنید.
   5-معمولاً انتخاب تعداد بیشتر یونیت هیتر ها با ظرفیت پایین‌تر به شما قابلیت کنترل بهتری را می‌دهد. پس در صورت امکان از انتخاب تعداد کم یونیت هیتر با ابعاد و ظرفیت بالا خودداری نمایید؛ چون کنترل کمتری خواهید داشت و البته دستگاه‌های بزرگ صدای زیادی را نیز تولید می‌کنند که می‌تواند آزاردهنده باشد.
   6-باتوجه‌به شرایط موجود تک‌فاز یا سه‌فاز بودن موتور فن را در زمان سفارش به تولیدکننده اطلاع دهید. همچنین برای کنترل صدای یونیت هیتر و کم‌کردن دسی‌بل صدای فن هیتر می‌توانید از فن‌های دور پایین یعنی 900 دور استفاده کنید. 
   7-حتماً در کاربری‌های که از بخار داغ درون کویل یونیت هیتر برای گرمایش استفاده می‌شود دقت نمایید که کویل یونیت هیتر حرارتی از لوله مانیسمان ساخته شده باشد.
   8-معمولاً مشورت با بخش فنی و گرفتن راه کارهای مناسب از تولیدکننده می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار و مفید باشد پس حتماً قبل از خرید با بخش فنی شرکت آذین تهویه ارتباط داشته باشید.

  در مورد سیستم گرمایشی و سرمایشی دیگر بیشتر بخوانید : داکت اسپلیت ) ( جت هیتر موشکی)

  کاربرد یونیت هیتر :

   در بسیاری از مناطق سردسیر و معتدل گرم‌کردن محیط‌های بزرگ، کارگاه‌های تولیدی و سالن‌های مرتفع یکی از دغدغه‌های مدیران است. در همین خصوص دستگاه یونیت هیتر صنعتی می‌تواند بهترین پیشنهاد برای این منظور باشد.
   در ضمن بسیاری از ساختمان‌های صنعتی و سالن‌های بزرگ ترجیح می‌دهند گرمایش خود را از یک مدار لوله آب گرم یا بخارات موجود در دستگاه تامین نمایند. در جایی که منبع گرما به این شکل در دسترس است، استفاده از بخاری‌های واحد یا همان یونیت هیتر که از آب داغ یا بخار تغذیه می‌شوند، به‌طورقطع مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای گرم‌کردن فضای اتاق و ساختمان است. چون در این حالت شما می‌توانید از آب گرم یا بخار موجود که در چرخه سیستم تاسیساتی وجود دارد بهترین بهره را ببرید و کمترین هزینه را داشته باشید.
   البته باید دقت داشته باشید که باتوجه‌به ظاهر و میزان صدای که یونیت هیتر صنعتی تولید می‌کند امکان استفاده از این دستگاه در هر مکانی نیست و بیشتر در مکان‌های که صدای کم و زیبای مطرح نباشد می‌توان از یونیت هیتر استفاده نمود.
   البته در سال‌های اخیر مشکلات قدیمی یونیت هیتر از قبیل صدای زیاد و عدم زیبایی مرتفع شده و همان‌طور که در تصاویر موجود در سایت مشاهده می‌نمایید می‌توان با رنگ‌آمیزی زیبا و استفاده از فن‌های مرغوب با دوره پایین این موارد را رفع نمود و از دستگاه یونیت هیتر در خیلی از مکان‌ها استفاده نمود. در ارتباط با صدای زیاد یونیت هیتر نیز می توان از دیمر برای کنترل دور فن استفاده نمود تا بتوان به راحتی میزان گرمای خروجی و صدای فن را کنترل نمود.

  مزایا و معایب یونیت هیتر چیست ؟

   مزایای یونیت هیتر عبارت‌اند از: قیمت مناسب، نصب و راه‌اندازی آسان، راندمان بالا و گرمای یکنواخت، پرتاب باد زیاد، مناسب برای شرایط کارگاهی و صنعتی، قابلیت استفاده به‌صورت دیواری، سقفی و زمینی، قابلیت تولید در ظرفیت مختلف و قابلیت استفاده با سیال آب، بخار و روغن داغ.
   معایب یونیت هیتر عبارتند از: صدای زیاد فن دمنده، نیاز به لوله‌کشی رفت‌وبرگشت، نیاز به رسوب‌زدایی دوره‌ای

  یونیت هیتر در چه ابعاد و ظرفیت های تولید می شود؟

  دستگاه یونیت هیتر همان‌طور که عنوان شد به‌صورت معمول با سیال گرم شونده بخار و آب داغ کار می‌کند که هر کدام از آنها راندمانی متفاوت دارند.
   یونیت هیتر آب گرم در ظرفیت‌های 54000 بی تی یو (54.000BTU/hr)تا 260.000 بی تی یو (260.000BTU/hr) تولید می‌شود که دارای کوئل مسی می‌باشند و ابعاد این نوع از یونیت هیتر های آب گرم از سایز 50*50*35 سانتی‌متر تا 85*85*35 سانتی‌متر است.
   یونیت هیتر بخار نیز در ظرفیت‌های 74000 بی تی یو (74000BTU/hr) تا 450.000 بی تی یو (450000BTU/hr) تولید می‌شود که دارای کویل مانیسمان با فین اسپیرال می‌باشد. یونیت هیتر بخار نیز در سایزهای مشابه هیتر آب گرم تولید می‌گردد.
   حجم هوادهی و میزان گرمای خروجی نیز با هم ارتباط مستقیم دارند و باتوجه‌به سرعت گردش پروانه که 900 یا 1400 دور است می‌توان در حدود 1300 تا 2800 فوت مکعب در دقیقه حجم هوادهی را در دستگاه‌های مختلف unit heater دیواری و سقفی در نظر گرفت.

  آشنایی با انواع یونیت هیتر صنعتی:

  دستگاه یونیت هیتر را از چند منظر می‌توان طبقه‌بندی کرد که در ذیل به آن اشاره می‌نماییم
   1-از لحاظ نوع انرژی مصرفی: در این طبقه‌بندی انواع یونیت هیتر ها به انواع بخار، آب گرم، روغن داغ و الکتریکی تقسیم می‌شوند.
   2-از لحاظ نوع فن یا پروانه: باتوجه‌به نوع فن بکار رفته در یونیت هیتر می‌توان این دستگاه را به دو نوع تقسیم نمود یونیت هیتر با فن آکسیال و هیتر با فن سانتریفیوژ (گریزازمرکز).
   3-به لحاظ محل نصب: یونیت هیتر ها باتوجه‌به موقعیت قرارگیری و محل نصب به سه صورت یونیت هیتر سقفی و یونیت هیتر دیواری و یونیت هیتر زمینی تقسیم می‌شوند. در هر کدام از این حالت‌ها هوای خروجی به شکل مختلفی خارج می‌شود که یا به‌صورت افقی و یا عمودی است. البته می‌توان از طریق دمپرهای نصب شده در دهانه خروجی یونیت هیتر زاویه خروج هوا را تا حدودی تنظیم نمود.

  4-از نظر قرار گیره فن هوارسان: باتوجه‌به محل قرارگیری فن در ساختار یونیت هیتر، می‌توان این دستگاه را به دو صورت دمنده و مکنده دسته‌بندی کرد که در نوع مکنده هوا از روی کویل مکش و شود و در نوع دمنده، فن هوا را بر روی کویل هیتر می‌دمد. 
   معمولاً از فن سانتریفیوژ برای یونیت هیتر های زمینی که باید به سیستم کانال نصب شوند استفاده می‌شود در ضمن امکان استفاده از فن سانترفیوژ به‌صورت مکش و دمشی است و در هر دو حالت دستگاه راندمان خوبی خواهد داشت. اما از فن اکسیال به طور معمول در حالت دمشی استفاده می‌شود که فن پشت کویل قرار می‌گیرد و هوای آزاد را مکش کرده و بر روی کویل یونیت هیتر می‌دمد و موجب تولید هوای گرم می‌شود.

  قیمت یونیت هیتر در بازار:

  همان‌طور که عنوان شد از این دستگاه برای گرم‌کردن خیلی از مکان‌های بزرگ و سالن‌های تولید استفاده می‌شود. پس اطلاع از قیمت یونیت هیتر در بازار و آگاهی از عواملی که در امر قیمت‌گذاری نقش دارند می‌تواند به ما در انتخاب و خرید یونیت هیتر با قیمت و کیفیت مناسب کمک نماید. درکل نوع متریال بکار رفته در ساخت بدنه، ضخامت ورق اتاقک، نوع فن یونیت هیتر و ظرفیت یونیت هیتر اولین موارد در تعین قیمت دستگاه است. ولی در ادامه به موارد جزئی‌تر در مورد علت اختلاف قیمت انواع یونیت هیتر خواهیم پرداخت.

   قیمت یونیت هیتر آب گرم:

  در بین انواع هیتر ها این نمونه از قیمت پایین‌تری برخوردار است و علت آن نوع کویل مورداستفاده در unit heater آبگرم است. کویل این دستگاه از لوله‌های مسی در سایزهای 3/8 و 5/8 با ضخامت 0.63 یا 0.7 میلیمتر است که با فین پلیت آلومینیم پوشش داده می‌شود. در بسیاری از گلخانه ها و کاره های تولیدی به علت قیمت مناسب از یونیت هیتر آبگرم استفاده می شود.

   قیمت یونیت هیتر بخار:

  این دستگاه به علت استفاده از بخار در فشارهای بالاتر نسبت به یونیت هیتر آبگرم از ساختار قوی‌تری در بخش کویل برخوردار می‌باشد. بخار به‌طورکلی در دو حالت فشار پایین و سوپرهیت است که باتوجه‌به همین مسئله نوع جوش و انتخاب متریال لوله کویل متغیر است. در یونیت هیتر بخار از لوله‌های مانیسمان از جنس کربن استیل یا استنلس‌استیل استفاده می‌شود که جهت تبادل حرارت بهتر پوشش فین اسپیرال بر روی آن صورت می‌گیرد. به علت تغییر در نوع کویل قیمت یونیت هیتر بخار بالاتر از نوع آب گرم است. لوله های مورد استفاده در ساخت هیتر بخار معمولا لوله بدون درز رده 40 می باشند.

  قیمت یونیت هیتر الکتریکی:

  در این نوع از هیتر ها بجای سیال داغ از نیروی برق برای گرمایش استفاده می‌شود. همان‌طور که از نام دستگاه مشخص است بجای کویل از المنت الکتریکی در ساختار این دستگاه استفاده می‌گردد که راندمان نسبتاً بالای نیز دارد. المنت‌های مورداستفاده در سه تیپ المنت U اسپیرال، شاخه‌ای و ضد آب هستند. معمولاً در المنت‌های اسپیرال از لوله‌های استیل 304 استفاده می‌شود که راندمان بالای دارند و مانع از اکسیدشدن می‌شوند که همین امر موجب طول عمر طولانی‌تر و کیفیت بهتر دستگاه می‌شود. قیمت یونیت هیتر الکتریکی از دو نوع قبلی بالاتر است و در کاربری‌های خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  دلایل استفاده از یونیت هیتر چیست؟

  همان‌طور که در بالا اشاره شد دستگاه یونیت هیتر کاربردهای زیادی دارد و در خیلی از مکان‌ها قابل‌استفاده است. حال چند مورد را که باعث تمایل بیشتر شما به استفاده از یونیت هیتر unit heater به‌عنوان یک وسیله گرمایشی می‌شود را عنوان می‌کنیم.
   1- قابلیت پرتاب باد تا فاصله زیاد
   2- سرعت و قدرت گرمایشی بسیار بالا
   3- ایجاد گرمایشی یکنواخت در کل فضا
   4- نصب آسان و اشغال فضای کم در نوع دیواری و سقفی
   5- قابلیت واپایش دور فن و میزان خروجی هوای گرم با استفاده از دیمر
   6- قابل‌تولید در دو نوع یونیت هیتر بخار و آبگرم (کویل مسی و کویل مانیسمان)
   7- قابلیت نصب ترموستات برای کنترل بهتر دما
   8- هزینه کم در سرویس و نگهداری دوره‌ای
   9- ظاهر زیبا و همخوان با محیط نیز از دلایل انتخاب یونیت هیتر می‌باشد.
   10- استراکچکر محکم و طول عمر بالا

   یونیت هیتر استخر: 

   از دستگاه یونیت هیتر در مکان‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت می‌توان استفاده نمود یکی از این مکان‌ها استخرهای سرپوشیده است. معمولاً برای گرم‌کردن سالن‌های بزرگ شنا از یونیت هیتر استخری استفاده می‌شود. مشخصات و نحوه یونیت هیتر های استخر مشابه دیگر مدل‌های هیتر است. البته نکته حائز اهمیت در ساخت یونیت هیترهای استخر میزان سروصدا فن این دستگاه می‌باشد. در استخرهای خصوصی که میزان آرامش و سکوت اهمیت بیشتری دارد باید از فن‌های کم‌صدا یا چند سرعته استفاده نمود تا قابلیت کنترل صدای فن یونیت هیتر وجود داشته باشد. یونیت هیتر های استخری در دو مدل آب گرم و بخار و به‌صورت یونیت هیتر سقفی و دیواری عرضه می‌شوند.
   مزیت اصلی نصب یونیت هیتر در استخر گرمایش سریع و گم هزینه به کمک آب گرم و بخار است در ضمن باتوجه‌به پرتاب بالا و دمپرهای هدایت هوا می‌توان قسمت‌های مختلف استخر را به کمک یونیت هیتر دیواری و سقفی گرم نمود.

  یونیت هیتر استخری

   یونیت هیتر گلخانه‌ای

  یکی از نکات مهم در تمام گلخانه‌ها حفظ دما و رطوبت مناسب در طول سال است. باتوجه‌به تغییر شرایط جوی در نقاط مختلف کشور نیاز است تجهیزات گرمایشی مناسبی برای گلخانه‌ها تهیه گردد تا بتوان از رشد و سلامت محصولات درحال‌رشد اطمینان حاصل نمود. یونیت هیترگلخانه ای یکی از تجهیزات گرمایشی پر کاربرد می‌باشد که در سالن‌های گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد.
   یونیت هیتر گلخانه باتوجه‌به منبع گرمایشی موجود در دو نوع هیتر آب گرم و هیتر بخار مورداستفاده قرار می‌گیرد با نصب یونیت هیتر در گلخانه، گرما برای رشد محصولات به حد مطلوب می‌رسد. در ضمن در فصول سرد سال از یخ‌زدگی گیاهان جلوگیری می‌شود.
   به علت رطوبت موجود در فضای گلخانه بدنه یونیت هیترها از ورق روغنی با پوشش رنگ الکترواستاتیک ساخته شده است. کویل‌های یونیت هیتر نیز از لوله‌های مسی و فین‌های آلومینیمی (بلو فین یا گلد فین) است که در مقابل رطوبت و خورندگی مقاومت بالای دارند. فن‌های مورداستفاده در یونیت هیتر گل‌خانه‌ای از نوع فلزی و موتور IP55 ,54 هستند که قابلت کار دائم در محیط‌های مرطوب را دارند.

   نحوه نصب یونیت هیتر :

   همان‌طور که عنوان شد یونیت هیتر ها باتوجه‌به نحوه نصب در دو تیپ سقفی و دیواری تولید می‌شوند.
   چند نکته اصلی در زمان نصب یونیت هیتر باید مدنظر قرار گیرد که در ذیل به آن اشاره نموده‌ایم.
   ۱- پایه مناسب: استفاده از فریم مستحکم و مقاوم باتوجه‌به ابعاد و وزن یونیت هیتر که معمولاً از نبشی و پروفیل سایز ۳ تا ۵ برای ساخت پایه و پیرابند استفاده می‌شود.
   ۲- نصب دستگاه یونیت هیتر در ارتفاع مناسب: محل نصب باید در ارتفاع ۳ تا ۳.۵ متری از کف سالن در نظر گرفته شود.
   ۳- اتصال درست لوله ورودی و خروجی باتوجه‌به نوع دستگاه: حتماً دقت داشته باشید در نصب یونیت هیترهای آب گرم، لوله ورودی آب گرم به پایین و خروجی به بالای دستگاه و در یونیت هیترهای بخار، لوله ورودی بخار به بالا و خروجی در پایین دستگاه وصل شود. در صورت نصب اشتباه در یونیت هیتر بخار آب کندانس در مسیر کویل جمع می‌شود و عملکرد دستگاه دچار مشکل می‌شود.
   ۴- در یونیت هیتر آب گرم نصب شیر هواگیری در مسیر برگشت الزامی است.
   ۵- فاصله مناسب یونیت هیتر از دیوار: برای گردش مناسب هوا و سیر کوله مناسب هوای درون سالن باید حداقل فاصله ۵۰ سانتی در قسمت فن یونیت هیتر وجود داشته باشد.
   ۶- توجه داشته باشید در هنگام نصب و راه‌اندازی یونیت بخار استفاده از تراپ بخار، شیر یک‌طرفه، مهره، ماسوره و شیرفلکه‌های ورودی و خروجی الزامی است.
   ۷- سایز لوله‌های ورودی و خروجی یونیت هیتر باید متناسب با شبکه لوله‌کشی محل نصب باشد تا جریان و دبی موردنظر در کویل یونیت هیتر تامین شود.

  نصب یونیت هیتر دیواری

  تفاوت های یونیت هیتر آبگرم و هیتر بخار 

  این دو مدل یونیت هیتر که در ظاهر شبیه هم هستند تفاوتهای با هم دارند که چند مورد اصلی آن را در زیر عنوان می کنیم. تا در زمان خرید یونیت هیتر بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

  اول : نوع و جنس کویل

   کویل‌های یونیت هیتر بخار باید از مقاومت بالای در مقابل فشار بخار برخوردار باشند. به همین علت برای ساخت کویل بخار از لوله‌های بدون درز (مانیسمان) رده 20 یا 40 ASTM-A-179 استفاده می‌شود. فین مورداستفاده در لوله‌های کربن استیل از جنس آلومینیم و به‌صورت اسپیرال است. راندمان این نوع کویل‌ها بسیار بالاست و طول عمر خوبی دارند. اما کویل یونیت هیتر آب گرم معمولاً از لوله مسی 5.8 یا 3.8 با ضخامت 0.5 یا 0.7 ساخته می‌شود. فین مورداستفاده در کویل مسی از جنس آلومینیم و به‌صورت فین پلیت (Fin Plate)، با تراکم 10 فین در هر اینچ می‌باشد.

  کویل یونیت هیتر بخار وآبگرم
  دوم: شکل سیال  درون کویل 
  شاید اصلی‌ترین تفاوت یونیت هیتر بخار و آب گرم همین مورد باشد. همان‌طور که از نام این تجهیزات مشخص است سیال در جریان یا آب گرم است که از طریق پکیج یا دیگ آب گرم موتورخانه تامین می‌شود و یا بخار داغ که از طریق دیگ بخار موتورخانه به قسمت کویل هیتر منتقل می‌شود. هر مجموعه‌ای باتوجه‌به نوع سیال موجود در موتورخانه می‌تواند یکی از این دو مدل را استفاده نمایید.
   البته به این نکته توجه داشته باشید که عملکرد درست یونیت هیتر بخار ارتباط مستقیم با میزان فشار بخار دارد. در ضمن در صورت استفاده از unit heater بخار برای گرمایش محیط، حتماً برای ایمنی بیشتر از شیر فشارشکن و شیر هواگیری استفاده نمایید.
  سوم: محل ورودی و خروجی کویل
  در یونیت هیتر بخار لوله ورودی در قسمت بالا و خروجی بخار در قسمت پایین قرار داده می شود. ولی در یونیت هیتر آبگرم لوله ورودی آب داغ در پایین و خروجی آب در قسمت بالا می باشد.

  لیست قیمت یونیت هیتر و کاتالوگ :

  در ادامه لیست مشخصات، بار حرارتی و قیمت یونیت هیتر را در جدولی برای شما فراهم نموده‌ایم. شما می‌توانید باتوجه‌به شرایط موتورخانه و منبع گرمایشی (دیگ آب گرم یا دیگ بخار) یکی از انواع هیترهای آب گرم یا بخار را انتخاب نمایید. باتوجه‌به ابعاد فضای سالن و نحوه توزیع گرما می‌توان تعداد موردنظر از هر مدل از یونیت هیتر ها را انتخاب نمود. در شرایط آب هوای معتدل مانند تهران و کاربری سالن تولید یا انبار می‌توانید بابت هر مترمربع 450 بی تی یو برای محاسبه ظرفیت بار حرارتی کل در نظر بگیرید. البته این میزان باتوجه‌به ارتفاع سقف 3 متر است. چنانچه ارتفاع سقف سالن شما بلندتر بود باید به همان میزان ضریب بار حرارتی را افزایش دهید.

  ""باتوجه به نوسانات بازار قبل از خرید برای کسب قیمت روز با کارشناس فروش آذین تهویه تماس حاصل فرمایید""

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  استاندارد
  رنگ بدنه
  سفید
  جنس بدنه
  فولادی
  کشور سازنده
  ایران
  • Alizade
  • جمعه 13 بهمن 1402 - 17:11
  • 0
  • 0
  سلام لطفا کاتالوگ و لیست قیمت یونیت هیتر دیواری برای بخار را به ایمیل بنده ارسال نمایید
  • مدیر سایت
  • چهار شنبه 18 بهمن 1402 - 12:11
  • 0
  • 0

  سلام موارد در خواستی ارسال شد.

  • شعبانی
  • پنجشنبه 28 دی 1402 - 09:10
  • 0
  • 0
  سلام می خواستم بدونم از این دستگاه یونیت هیتر برای مرغداری هم هم میشه استفاده کرد؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم
  • مدیر سایت
  • پنجشنبه 28 دی 1402 - 13:10
  • 0
  • 0

  سلام جناب شعبانی برای گرمایش سالن های مرغداری دستگاه جت هیتر گازی به شما پیشنهاد میشود که میتواندی اطلاعات آن را در قسمت محصولات ببینید.

  • بهادری-کارخانه لبنیات
  • سه شنبه 08 فروردین 1402 - 10:01
  • 0
  • 0
  سلام روز بخیر ممنونم از توضیحات کامل درج شده درون سایت. لطفا قیمت یونیت هیتر بخار 280هزار بی تی یو را برام بفرستید میخوام لوله های حتما فولادی رده 40 بدون درز باشه . نمونع عکس ومشخصات هم لطفا ارسال نمایید.
  • مدیر سایت
  • سه شنبه 08 فروردین 1402 - 16:01
  • 0
  • 0

  سلام جناب بهادری

  موارد درخواستی ارسال شد .

  در ضمن تمامی یونیت هیترهای بخار این شرکت با لوله مانیسمان بدون درز و فین اسپیرال تولید می شود.

  • مهندس صالحی
  • چهار شنبه 06 مهر 1401 - 14:07
  • 0
  • 0
  برای یک سالن تولید 550متری با ارتفاع سقف 4 متر چه نوع یونیت هیتری پیشنهاد میدهید. ما برای گرمایش دیگ آب گرم داریم که میخوایم از اون استفاده کنیم.شهرک صنعتی مامونیه هستیم
  • مدیر سایت
  • دوشنبه 18 مهر 1401 - 13:07
  • 0
  • 0

  سلام جناب صالحی عزیز

  با توجه به موقعیت جغرافیایی و اطلاعاتی که بصورت تلفنی به کارشناسان ما دادید تعداد 4 دستگاه یو نیت هیتر آب گرم با ظرفیت 120.000 بی تی یو  برای شما مناسبه.

  پیش فاکتور به همراه اطلاعات فنی برای شما ایمیل شده است.

  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه