جدیدترین ها
پرفروش ترین ها
پربازدیدترین ها

نازل برج خنک کننده

نازل برج خنک‌کننده (Cooling tower nozzle) که به آب‌پخش‌کن یا اسپرینکلر هد نیز شهرت دارند قطعه‌ای پلاستیکی یا فلزی است که نقش اسپری آب در برج خنک‌کن و یا دستگاه‌های تهویه‌مطبوع ایفا می‌کند. شما می‌توانید نازل برج خنک‌کننده و نازل‌های تهویه‌مطبوع را در مدل‌های مماسی، محوری یا چرخشی (دوار) انتخاب کنید. این قطعات در برج خنک‌کننده، واحدهای انتقال حرارت و جرم، واحدهای تبرید، اتاق‌های آبیاری استفاده می‌شوند.
 در برج خنک‌کننده مکعبی از انواع نازل اسپری پاش که به تعداد مشخص بر روی لوله‌های داخلی برج قرار می‌گیرند استفاده می‌شود. در برج خنک‌کننده مدور، آب ورودی توسط یک لوله اصلی که در مرکز دستگاه قرار دارد وارد قطعه‌ای بنام آب‌پخش‌کن (sprinkler head) می‌شود و از طریق لوله‌های متصل به آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده که دارای تعداد زیادی سوراخ ریز هستند بر روی سطح پکینگ‌های برج خنک‌کننده توزیع می‌گردد.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • نقش نازل برج خنک‌کننده چیست؟

  نازل آب‌پاش در حقیقت از قطعات اصلی برج خنک‌کننده است که وظیفه توزیع آب، به طور منظم بر روی پکینگ‌های برج خنک‌کن را به عهده دارد. در واقع جریان آب ورودی به برج خنک‌کننده توسط فشار پمپ و شبکه پایپینگ به سمت نازل‌ها می‌رود و باتوجه‌به نوع نازل بر روی سطوح پرکن داخلی پاشش می‌شود. نحوه پاشش آب و یکنواختی توزیع آب نازل‌ها رابطه مستقیم با عملکرد بهینه دستگاه دارد، سایز مناسب نازل برج خنک‌کننده، تقسیم‌بندی و جانمای صحیح افشانک‌ها درون کولینگ‌تاور می‌تواند به توزیع آب در تمام قسمت‌های پکینگ مدیا کمک نماید و همین امر موجب کارکرد درست دستگاه می‌شود. به همین علت سرویس و نگهداری، رسوب‌زدایی و تعویض به‌موقع نازل‌ها بسیار اهمیت دارد. در واقع نازل یا آب‌پخش‌کن مرکز اصلی توزیع و ریزش آب محسوب می‌گردد و به‌صورت اتصال رزوه‌ای در دستگاه پاشش آب نصب می‌گردد. به علت همین نحوه اتصال این قطعه کاربردی در کولینگ‌تاور خیلی زود دچار رسوب و گرفتگی در قسمت‌های خروجی و ورودی می‌شود و باید به طور منظم بازدید و سرویس شوند.

  نازل برج خنک کننده

  اهمیت رسوب‌زدایی نازل برج خنک‌کننده:

  به‌خاطر اهمیت این قطعه باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع اشکال این قطعه و رسوب‌زدایی آن اقدام لازم را انجام داد. در صورت سهل‌انگاری در نگهداری نازل‌های آب‌پخش‌کن به‌مرور گرفتگی باعث فشار زیادی بر روی پمپ‌های سیرکولاتور می‌شود. البته به‌خاطر استفاده از متریال پلی‌پروپیلن در ساخت افشانک‌های برج خنک‌کننده یا همان نازل کولینگ‌تاور به‌راحتی می‌توان با یک یا دو مرحله اسیدشویی رسوب‌های موجود در این قسمت را از بین برد و عملکرد نازل‌ها را به حالت عادی و مطلوب خود برگرداند.

  عملکرد انواع نازل های برج خنک‌کننده:

  نازل‌های مماسی گریزازمرکز را می‌توان بر روی یک شاخه یا یک حلقه لاستیکی با روش سریع نصب کرد که در برابر گرفتگی بسیار مقاوم است و یک جت اسپری ریز گسترده می‌دهد. از نظر ساختاری، نازل مماسی از یک بدنه، یک پلاگین قابل‌جابه‌جایی و مهروموم تشکیل شده‌اند. 
   نازل‌های چرخان در برج خنک‌کننده حتی با جریان متراکم مایع حاوی ناخالصی و املاح و رسوبات به‌خوبی مقابله می‌کنند، دیسک متحرک، در حال چرخش، جهت سیال را با پراکندگی یکنواخت تغییر داده و به طور مساوی قطرات آب یا سیال را در سراسر برج خنک‌کننده یا محفظه‌های خنک‌کننده پراکنده می‌کند.
   نازل برج خنک‌کننده با بازتابنده دیسکی، اتومایزرهای ساده و قابل‌اعتمادی هستند که از یک بدنه و تعدادی دیسک در طبقات مختلف تشکیل شده‌اند. سیالی که از هر دیسک متوالی عبور می‌کند، یک پراکندگی به طور فزاینده‌ای را تشکیل می‌دهد. بسته به‌سرعت جریان، این نازل‌ها مجهز به 1-4 دیسک بازتابنده هستند. برای دریافت اطلاعات فنی دقیق برای نازل برج خنک‌کننده (انژکتورهای آب) ارائه شده در بالا، لطفاً از طریق تلفن یا ایمیل با کارشناسان فنی شرکت آذین تهویه تماس بگیرید.

  عملکرد نازل برج خنک کن

  دسته‌بندی انواع نازل برج خنک‌کننده 

  دستگاه توزیع آب عنصر اصلی در انواع برج خنک‌کننده تبخیری (مرطوب) است که عملکرد کارآمد برج را تعیین می‌کند. دستیابی به نرخ بالا بدون انتخاب نازل‌های مناسب غیرممکن است. وظیفه اصلی آنها اطمینان از توزیع یکنواخت آب بر روی سطوح انتقال حرارت بدون ایجاد موانع ملموس برای عبور جریان آب است. نازل کولینگ‌تاور نباید موجب عبور جریان بالای آب در برج گردد؛ بلکه باید تلاش کند تا جریان یکنواختی با شعاع مشخص از 1.5 تا 2 متر ایجاد کند و آب را به قطراتی تبدیل کند که قطر آنها نباید بیش از 2-3 میلی‌متر باشد. همچنین متذکر می‌شویم که هر نازل فشار اسمی خاص خود را دارد که به توزیع صحیح و یکنواخت آب کمک می‌کند.

  انواع نازل با توجه به نوع عملکرد کاری :

  1-نازل مه‌پاش: همان‌طور که از نام این نوع نازل مشخص است آب خروجی از این افشانک به‌صورت ذرات ریز و مه غلیظ است که بیشتر در ایرواشر و کندانسورها کاربرد دارد.
   2-نازل قطره‌ای برج خنک‌کننده (cooling tower dropper nozzle): این نوع از آب‌پاش‌ها آب ورودی را به قطرات ریز تبدیل کرده و بر سطح پکینگ برج خنک‌کننده می‌پاشد زاویه پاشش 30 تا 60 سانتی‌متری دارند و نازل‌های چپقی، حلزونی، خورشیدی و فانوسی در این دسته قرار می‌گیرند.
   3-نازل اکو اسپری: مدل افشانه پاش (Cooling Tower Spray Nozzle) که نازل‌های مربع پاش 2H و بالتیمور در این دسته قرار می‌گیرند از نمونه‌های پر مصرف در سیستم توزیع آب انواع برج خنک‌کننده هستند. زاویه پاشش این نوع از افشانک‌ها 60 تا 100 سانتیمتر است که راندمان بالای نیز دارند.

  انواع نازل برج خنک کننده به لحاظ نحوه پاشش:

  1-نازل مربع پاش: قطرات خروجی از دهانه این نازل به‌صورت شکلی مربع بر روی پکینگ‌ها پاشیده می‌شود.
   2-نازل دایره پاش: در این نوع نازل‌ها آب‌پاششی به‌صورت دوار از دهانه خروجی به بیرون هدایت می‌گردد.

  انواع نازل برج خنک‌کن به لحاظ ساختار:

  1-آب‌پاش ثابت: به‌طورکلی این افشانک‌ها مجهز به یک روتور (پره) جهت ایجاد جریان گردشی در آب و توزیع آن هستند.
   2-آب‌پاش چرخشی: این نوع از نازل‌ها در برج‌های خنک‌کننده گرد مورداستفاده قرار می‌گیرند که بنام آب‌پخش‌کن کولینگ‌تاور معروف هستند.
   باتوجه‌به ابعاد برج خنک‌کننده، انتخاب نازل برای دستیابی به بزرگ‌ترین منطقه پوشش مؤثر ضروری است. استفاده از نازل‌های مماس در برج خنک‌کننده برای استفاده در تاسیسات مقطعی کوچک با بهره‌وری پایین صحیح‌تر است، درحالی‌که عملکرد نازل‌های فلر یا آبشاری برای برج‌های خنک‌کننده بزرگ مناسب است.
   درگذشته نازل‌ها بیشتر از چدن یا فلزات غیرآهنی ساخته می‌شدند، اما به‌مرورزمان این قطعات بسیار گران شدند و ازاین‌رو زمینه ظهور آب‌پاش‌های پلاستیکی ایجاد گردید و نازل‌های ارزان‌تر و بادوام‌تر، ساخته شده از پلی‌اتیلن با چگالی کم جایگزین آنها شدند که بسیار بادوام بوده و در معرض خوردگی نیستند و بر خلاف فلزات، سطح ناصافی کمتری دارند.
   اما افزون بر طبقه‌بندی نازل‌های بر اساس عملکرد باتوجه‌به نوع کاربری و مدل برج خنک‌کننده، انواع مختلفی از نازل‌ها در این دستگاه مورداستفاده قرار می‌گیرند که هرکدام در جای خود دارای خصوصیاتی منحصربه‌فرد هستند. درکل نازل برج خنک‌کننده یا همان دوش آب‌پاش از نظر میزان پاشش آب در هر نازل، فشار موردنیاز، کارکرد مناسب دمای کاری، زاویه پاشش و نوع پاشش آب دارای انواع گوناگونی است. این قطعه از کولینگ‌تاور علاوه بر موارد بالا به لحاظ سایز اتصال، نوع اتصال و جنس بدنه و قطعات نیز قابل‌دسته‌بندی است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

  انواع نازل برج خنک کننده

  نازل های پر استفاده در برج خنک‌کننده :

  1-نازل برج خنک‌کننده مربع پاش: نازل برج خنک‌کننده مربع پاش دک اسپری که از جمله نازل‌های ضد رسوب است از جنس PP پلی‌پروپیلن با شعاع پاشش 80 سانتی‌متری است که مناسب برای استفاده در برج‌های مکعبی است. در داخل این قطعه یک توربو لاتور برای ایجاد تلاطم در آب و هدایت به خروجی تعبیه شده است. سایز اتصال این نوع نازل برج خنک‌کننده 2- ½ 2 و 3 اینچ است که افشانه به‌صورت عمودی زیر لوله به‌وسیله بست مخصوص کمری به لوله افقی متصل می‌شود. نازل برج خنک‌کننده مربع پاش 2H با نام نازل ضد رسوب نیز معروف است.
   2-نازل برج خنک‌کننده مدل بالتیمور (Baltimore Nozzle): نازل برج خنک‌کننده بالتیمور از جنس PP و یا ABS تولید می‌شود و دارای سایز اتصال ½ یا ¾ اینچ است. اتصال نازل برج خنک‌کننده مدل بالتیمور به دو نوع فشاری و رزوه‌ای است.
   3-نازل چپقی (Thread pipe Nozzle): یکی از پرکاربردترین انواع نازل و افشانک‌های کولینگ‌تاور نوع چپقی است که در دو جنس ABS و PP تولید می‌شود. اتصال این نوع نازل برج خنک‌کننده به دو صورت فشاری یا رزوه‌ای باشد. در این نوع از افشانک‌های برج خنک‌کننده سایز اتصال ½ اینچ تا یک اینچ است. در واقع نازل برج خنک‌کننده چپقی از نوع تحت‌فشار می‌باشد به این خاطر که اگر فشار سیال یا همان آب ورودی به آن کم باشد عملکرد مناسبی نخواهد داشت. بهتر است بدانید که شعاع پاشش آب در افشانک چپقی از 20 تا 45 سانتی‌متر است.
   عملکرد نازل چپقی برج خنک‌کننده به این شکل می‌باشد که آب پس از ورود به نازل باتوجه‌به زاویه آب ورودی به قسمت چپقی در داخل نازل دوران کرده و از محل خروجی به‌صورت پاششی دایره‌ای خارج می‌گردد. از دوش آب چپقی می‌توان جهت افشانه کردن آب جهت دستگاه‌های رطوبت‌زنی مانند ایرواشر نیز استفاده کرد البته با این تفاوت که محل خروجی آب دارای قطر کمتر است و جنس نازل چپقی کمی مقاوم‌تر (استیل، آلومینیوم و...) می‌باشد 
   4-نازل برج خنک‌کننده مرحله‌ای (SPN): نازل برج خنک‌کننده مرحله‌ای یکی دیگر از انواع نازل‌ها است که به‌صورت ثقلی از نوع کم‌فشار بوده که می‌بایست به‌صورت عمودی زیر لوله افقی نصب شود و ازاین‌رو به آن نازل مرحله‌ای می‌گویند. آب در طی مراحل مختلف از درون نازل به‌صورت پاششی از آن خارج می‌شود. شعاع پاشش این نوع نازل کولینگ‌تاور بین 50 تا 100 سانتی‌متر متغیر می‌باشد. نازل‌های مرحله‌ای به‌صورت مخروط مارپیچی هستند که آب را با زاویه 120 درجه بر روی سطح پکینگ مدیا پاشش می‌کنند. در حال حاضر ما قادر به تولید این نوع نازل‌ها در انواع 4 مرحله‌ای و 3 مرحله‌ای هستیم.
   5-نازل برج خنک‌کننده پروانه‌ای (Flower Type Spray Nozzle): آب‌پاش برج خنک‌کننده نوع پروانه‌ای نیز به‌صورت ثقلی و دایره پاش عمل می‌نمایند که در بازار به نام نازل برج خنک‌کن طرح مارلی نیز معروف می‌باشند. مهم‌ترین کاربرد این نوع نازل در برج خنک‌کننده کراس فلو است. در نازل پروانه‌ای کولینگ واتر، آب پس از ورود به این نازل بروی سطح پروانه‌ای شکل ریخته و پخش می‌شود. نازل برج خنک‌کننده پروانه‌ای، عمودی در بخش زیرین لوله اصلی نصب می‌گردد.
   6-نازل برج خنک‌کننده مارلی: این نوع از نازل‌های برج خنک‌کننده جزو جدیدترین نازل‌های است که وارد بازار شده است. از خصوصیات نازل مارلی پاشش آب به طور یکنواخت می‌باشد، از این نوع افشانک بیشتر در کولینگ‌تاورهای صنعتی استفاده می‌گردد.

  نازل مربع پاش

   

   نحوه کار نازل در دستگاه برج خنک‌کننده: 

  چرا نازل‌های برج خنک کننده مهم هستند؟

   همه می‌دانند که پاشش و توزیع آب چقدر برای عملکرد یک برج خنک‌کننده مهم است. ازآنجایی‌که پکینگ‌های کولینگ‌تاور، وسیله انتقال حرارتی است که پانل‌های برج خنک‌کننده در اطراف آن ساخته شده است، می‌توانید استدلال کنید که این مهم‌ترین عامل در تعیین میزان عملکرد برج خنک‌کننده شما است. بااین‌حال، ازآنجایی‌که افشانک‌ها وظیفه دارند آب گرمی را که می‌خواهید خنک کنید بر روی پکینگ مدیا و سطوح پرکن اسپری کند، نازل‌ها نیز نقش بسیار مهمی در وظیفه یک برج خنک‌کن ایفا می‌کنند. نازل کولینگ‌تاور در جنبه‌های زیر در ارزیابی عملکرد برج خنک‌کننده نقش دارند.

   نقش نازل برج خنک‌کننده در سیستم خنک‌کاری: 

   توزیع آب در برج خنک‌کننده: 

  آب‌پخش‌کن کولینگ‌تاور باید در عالی‌ترین وضعیت خود کار کن تا راندمان خنک‌کاری کولینگ واتر به بهترین شکل ممکن باشد. اگر آب‌پخش‌کن یا افشانک برج خنک‌کننده خراب باشد یا به‌درستی گردش نکند آب ورودی به تمام نقاط پکینگ‌ها نخواهد رسید و در نتیجه عملکرد دستگاه دچار اشکال جدی خواهد شد و شما اختلاف دمای آب ورودی و خروجی را در حداقل خود حس خواهید کرد. باید به طور منظم در بازدید و سرویس نازل‌های برج خنک‌کن اقداماتی انجام داد. در کولینگ‌تاور مدور از آب‌پاش‌های فلزی و آلومینیمی استفاده می‌شود که در مرکز کولینگ‌تاور قرار می‌گیرند. که به آن اسپرینکلر هد یا آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده می‌گویند.
   البته، بارزترین تاثیر نازل به دلیل وظیفه اصلی آن یعنی پر کردن آب گرم و توزیع در تمام نقاط کولینگ‌تاور است. در حالت ایده‌آل، نازل‌ها به‌گونه‌ای قرار می‌گیرند که یک الگوی یکنواخت از آب را بدون هیچ شکافی بین نواحی اسپری شونده فراهم کنند. شما "چه مقدار پول" را برای خرید آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده خود هزینه کرده‌اید، بنابراین اکنون باید با اطمینان از اینکه کاملاً تمام سطح پکینگ‌ها خیس شده است و تمام قسمت‌های پر شده از پکینگ مقدار ثابتی آب دریافت می‌کنند، مطمئن شوید که کاملاً درست عمل می‌کند.
   شکاف در پوشش اسپری می‌تواند منجر به بای‌پس هوا شود؛ زیرا پکینگ‌های خشک مقاومت کمتری در برابر جریان هوا دارد و هوا همیشه مسیر کمترین مقاومت را در پیش خواهد گرفت. این منجر به ربوده شدن جریان هوا از قسمت‌های پکینگ‌های مرطوب می‌شود که برای خنک‌کردن آب گرم موردنیاز است. همچنین ازآنجایی‌که هوا و آب هر دو سیال هستند، شکاف‌ها در محل خود 100% ثابت نیستند. همان‌طور که مایعات رقیب با یکدیگر تعامل دارند، تمایل به نبض دارند و به اطراف جابه‌جا می‌شوند. این باعث می‌شود که برخی از پرکننده‌ها چرخه‌های متناوب زمان‌های مرطوب و خشک را تجربه کنند که باعث ایجاد رسوب در داخل سطوح پر کن می‌شود. هنگامی که رسوب در یک سطح پکینگ مدیا رسوخ می‌کند، شروع به تاثیر نامطلوب بر قابلیت عملکرد حرارتی آن می‌کند، و در نهایت، می‌تواند به طور کامل جریان هوا را در روزنه‌های پکینگ فیلمی مسدود کند و اگر افزایش وزن پکینگ مدیا بیش از حد باشد، به طور بالقوه باعث آسیب ساختاری به برج خنک‌کننده خواهد شد.

   منطقه اسپری و پاشش آب کولینگ تاور

   یکی دیگر از روش‌هایی که سیستم اسپری بر عملکرد حرارتی برج خنک‌کننده تاثیر می‌گذارد، خنک‌سازی است که به‌محض خروج آب از نازل کولینگ تاور و افتادن به داخل سطوح پرکننده (پکینگ مدیا) صورت می‌گیرد. اثر خنک‌کننده در این منطقه افشانه می‌تواند از 5-15 درصد کل خنک‌کننده ارائه شده توسط برج متفاوت باشد. نکته اصلی خنک‌کردن در اینجا به حداکثر رساندن تعامل بین گرم‌ترین آب و سردترین هوا است؛ بنابراین، نازلی که قطرات بسیار کوچک تولید می‌کند، نسبت به نازلی که قطرات بزرگ و چربی تولید می‌کند، اثر خنک‌کنندگی بیشتری دارد.

  نقش حذف‌کننده‌های دریفت (قطره گیر برج خنک‌کننده)

   با بررسی‌های روزافزون برای انتشار گازهای خروجی از برج‌های خنک‌کننده، شما باید از نقشی که نازل‌ها می‌توانند در رانش ایفا کنند آگاه باشید. متاسفانه، افشانه ریز قطرات بسیار کوچک که از منظر خنک‌کننده مفید است، چالش بسیار دشوارتری را در جلوگیری از خروج همان قطرات بسیار کوچک از برج خنک‌کننده به‌عنوان رانش ایجاد می‌کند. اگر آب در گردش به دلیل تصفیه آب که شامل سورفکتانت‌ها می‌شود یا به دلیل منابع آب تشکیل‌دهنده کارخانه‌های تصفیه فاضلاب، مانند آب کالیفرنیا Title 22، کشش سطحی بسیار پایینی داشته باشد، می‌تواند بدتر شود.
   با کاهش کشش سطحی آب، باعث تشکیل قطرات کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود. هنگامی که این را با یک سیستم توزیع آب تحت‌فشار ترکیب می‌کنید، به‌خصوص اگر بیش از حد آن را پمپاژ کنید و فشاری بالاتر از حد انتظار در نازل‌ها داشته باشید، در واقع می‌توانید مه ایجاد کنید. همان‌طور که در نسخه تحقیقات قبل مشخص شده، قطرات مه می‌توانند چندمرتبه کوچک‌تر از قطرات رانش معمولی باشند که حذف‌کننده‌های رانش برای گرفتن آنها طراحی شده‌اند، و قطره گیر برج خنک‌کننده اگر قطرات خیلی کوچک باشند، کارایی خود را از دست می‌دهند.

   آب پخش کن برج خنک‌کننده (Sprinkler Head)

   یکی از تفاوت‌های که در کولینگ‌تاورهای مکعبی و گرد وجود دارد همین شکل و نوع توزیع‌کننده آب است. آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده که بنام‌های آب‌گردان، کلگی توزیع آب و اسپرینکلر هد نیز شناخته می‌شود مخصوص کولینگ‌تاورهای مخروطی است. برای توزیع آب در برج‌های گرد از یک آب‌پخش‌کن در مرکز استفاده می‌شود که تعدادی لوله سوراخ‌دار به آن متصل می‌شود.
   اسپرینکلر برج خنک‌کننده به کمک فشار آب ورودی به گردش در می‌آید از قسمت‌های خروجی آب‌پخش‌کن، آب را به سمت لوله‌های سوراخ‌دار هدایت می‌کند. آب گرم نیز به‌صورت منظم و در حال گردش به شکل قطره‌ای از لوله‌های آب‌پخش‌کن بر روی پکینگ‌های پرکن پاشیده می‌شود.
   در برج خنک‌کننده گرد لوله اصلی ورود آب در مرکز قرار دارد و کلگی توزیع آب بر روی آن متصل می‌شود. معمولاً آب‌پخش‌کن کولینگ‌تاورها از متریال آلومینیم ساخته می‌شوند؛ ولی بنا به سفارش تولید آب‌گردان از جنس استیل، پلاستیک و برنج نیز امکان‌پذیر است.البته باید توجه داشته باشید که قیمت کلگی توزیع آب برنجی به مراتب بالاتر از قیمت آب پخش کن آلومینیمی است.
   آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده گرد در سایزهای ۲ تا ۱۲ اینچ تولید می‌شود که باتوجه‌به سایز ورودی آن تعداد خروجی‌ها با سایز و تعداد متفاوت طراحی می‌گردد.
   باتوجه‌به فشار آب سرعت گردش اسپرینکلر متغیر است؛ ولی به طور استاندارد باید یک آب‌پخش‌کن در حدود 7 تا 10 دور در دقیقه بچرخد تا آب ورودی به طور مناسب بر روی پکینگ‌ها توزیع گردد. سرعت کمتر یا بیشتر موجب کاهش راندمان و اشکال در عملکرد برج خواهد شد.

  آب پخش کن برج خنک کن
   این قطعه برج خنک‌کننده به علت متحرک بودن باید به طور منظم سرویس شود تا دچار خرابی نگردد. قیمت آب‌پخش‌کن (اسپرینکلر) باتوجه‌به متریال و سایز آن می‌تواند حدود 2.5 تا 25 میلیون تومان متغیر باشد.
   آب‌پخش‌کن برج خنک‌کننده از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:
  1- بخش ثابت اسپرینکلر STATOR بدنه اصلی که کمتر دچار مشکل می‌شود.
  2- بخش متحرک اسپرینکلر ROTOR که به علت چرخش دائم باید به طور منظم روغن‌کاری و سرویس شود
   مزایای استفاده از آب‌پخش‌کن آلومینیمی برج خنک‌کننده :
   مقاومت بالا در برابر خورگی
   وزن پایین آلومینیم
   نصب آسان و سادگی سرویس‌های دوره‌ای
   قیمت مناسب نسبت به آب‌پخش‌کن برنجی

  قیمت نازل برج خنک‌کننده :

  همان‌طور که در بالا اشاره شد نازل یا همان افشانک برج خنک‌کننده دارای انواع مختلفی است و به همان نسبت از متریال مختلفی ساخته می‌شود، بر همین اساس قیمت انواع نازل کولینگ‌تاور متفاوت است. البته باتوجه‌به کیفیت و برند شرکت سازنده نیز می‌تواند انواع قیمت نازل متفاوت باشد. به طور مثال متریال مورداستفاده در ساخت نازل می‌تواند از مواد پلیمری مانند پلی‌پروپیلن و پلی‌وینیل‌کلراید و دیگر مواد مشابه باشد یا از نوع فلزی مانند نازل‌های استیل یا برنجی باشد که بنا به استفاده هر کدام قیمت نازل برج خنک‌کننده متفاوت است. در کل پارامترهای اصلی در قیمت‌گذاری انواع نازل برج خنک‌کن شامل سایز، نوع نازل، متریال و کیفیت این قطعه است.

  خرید نازل برج خنک‌کننده

   برای سفارش و خرید نازل برج خنک‌کننده ابتدا باید تشخیص دهیم که چه مدلی از انواع نازل مناسب کار ما می‌باشد و می‌تواند بهترین راندمان را در برج ما ایجاد نمایید و بعد از مشخص‌شدن نوع نازل می‌بایست باتوجه‌به کیفیت آب ورودی و البته دمای آب داغ ورودی به برج خنک‌کننده نوع متریال مناسب را برای نازل انتخاب نماییم و سپس اقدام به سفارش و خرید نازل برج خنک‌کننده نماییم. شما می‌توانید قبل از خرید نازل برج خنک‌کننده جهت مشاوره و اطمینان از خرید مناسب با کارشناسان شرکت ما تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کرده و از قیمت انواع نازل برج خنک‌کننده مطلع شوید. البته معمولاً برای خرید این قطعه بر اساس نمونه‌های موجود که مستهلک شده اقدام می‌گردد و کارفرمایان سعی می کننده باتوجه‌به سایز و نمونه نازل‌های قبلی که در کولینگ‌تاور یا کندانسور نصب شده اقدام به سفارش‌گذاری نمایند.

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  استاندارد
  رنگ بدنه
  طوسی
  جنس بدنه
  پی وی سیPVC
  کشور سازنده
  ایران
  • کرمی
  • یکشنبه 16 مهر 1402 - 16:07
  • 0
  • 0
  سلام به شما ما یک برج خنک کننده 250تن از شرکت شما خریداری کردیم بعد دوسال میخوایم سرویس کنیم نیازی به تعویض نازلهای اپ پاش هست یا نه؟؟
  • مدیر سایت
  • پنجشنبه 23 آذر 1402 - 13:09
  • 0
  • 0

  سلام در صورتی که نازلها رسوب گرفته باشند می توان با اسید شوی مشکل را بر طرف نمود و نیازی به تعویض نیست.

  برای راهنمای بیشتر با کارشناس فنی تماس بگیرید

  • صدرا پلاس
  • سه شنبه 08 فروردین 1402 - 10:01
  • 0
  • 0
  سلام روز بخیر سپاس از شما بابت توضیحات کامل سایت در مورد انواع نازل ها ما سه تا برج خنک کننده گرد داریم می خوایم نازل آب پخش کن را تعویض نماییم لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنیم برای خرید مناسب این قطعه برج خنک کن.
  • مدیر سایت
  • سه شنبه 08 فروردین 1402 - 16:01
  • 0
  • 0

  سلام 

  در برج خنک کننده گرد آب پخش جهت توزیع آب استفاده میشه که از جنس آلومینیم یا برنجی می باشد.

  سایز این آب پخش کن ها از 2 اینچ تا 10 اینچ می باشد. سایز ورودی را برای شماره 09194201355 در پیام رسان ایتا یا روبیکا بفرستید تا پیش فاکتور و عکس کالا برای شما ارسال شود.

  باتشکر

  • آرین شیمی دور-احمدی
  • سه شنبه 09 اسفند 1401 - 16:12
  • 0
  • 0
  ما تعدادی نازل برج خنک کننده با جس خوب سایز 2 اینچ میخوایم چطور میتونید برامون بفرستید.
  • مدیر سایت
  • پنجشنبه 11 اسفند 1401 - 11:12
  • 0
  • 0

  سلام و عرض ادب 

  تصویر نازل مورد نظر را بفرستید تا قیمت و مشخصات خدمت شما ارسال گردد.

  معمولا نازل برج خنک کننده در سایز دو اینچ از تیپ مربع پاش می باشد.که از جنس پلی پرو پیلن ساخته می شود.

   

  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه