جدیدترین ها

جت هیتر | بخاری موشکی

 جت هیتر و انواع آن:
 گرمایش سریع، کم‌هزینه و آسان اماکن بزرگ در مناطق سردسیر و در فصول سرد همواره یکی از دغدغه‌های صاحبان صنایع و کاربری‌های تجاری و اداری مختلف است. برای رفع این نیاز و تامین گرمای موردنیاز سالن‌ها و کارخانه‌های تولیدی، دستگاه‌های گرمایشی مختلفی توسط تکنسین‌ها و تولیدکنندگان طراحی و تولید شده است. جت هیتر (jet heater) یکی از جدیدترین بخاری‌های گرمایشی صنعتی است که به سبب ساختار هندسی آن به بخاری موشکی نیز شهرت دارد و قابلیت حمل و نصب آسان آن و تولید گرما باحرارت تنظیم شده؛ این سازه را به یکی از سیستم‌های گرمایشی محبوب در نزد مشتریان تبدیل نموده است.
جت هیترها انواع مختلفی دارند که می‌توان به لحاظ محل نصب، نوع سوخت و ظرفیت گرمایشی آنها را دسته‌بندی کرد؛ اما به‌طورکلی می‌توان جت هیتر را در دو مدل جت هیتر دودکش دار و بدون دوکش تقسیم نمود. هر کدام از این جت هیتر ها را باتوجه‌به نوع کاربری و امکانات آن محل می‌توان برای گرم‌کردن محیط انتخاب نمود.
 جت هیتر گازی در 80 درصد مکان‌ها به‌خاطر دسترسی آسان به گاز قابل‌استفاده است. در ساختمان‌های تازه‌ساز یا مناطق خاص که فقط امکان استفاده از برق محیا شده است می‌توان از جت هیتر برقی استفاده نمود. در بعضی از مناطق نیز دسترسی به گاز و برق مقدور نیست یا استفاده از آن هزینه بالای دارد. در چنین مکان‌های می‌توان از جت هیتر گازوئیلی استفاده نمود. همین تنوع دستگاه جت هیتر موجب شده که تمایل به خرید و استفاده از این وسیله گرمایشی به طور روزافزون رشد نماید. برای اطلاع از مشخصات، قیمت و انواع جت هیتر می توانید بخش توضیحات تکمیلی را مطالعه نمایید در ضمن برای خرید و استعلام قیمت جت هیتر موشکی با کارشناسان فروش آذین تهویه همین حالا تماس بگیرید.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 •  جت هیتر چیست؟

   جت هیتر نوعی سیستم گرمایشی دمنده است که جزو تجهیزات گرمایشی صنعتی برای تولید گرما و تنظیم درجه حرارت در اماکن تقریباً وسیع اعم از سوله‌ها، کارگاه‌ها، گلخانه‌ها، مرغداری، مناطق تجاری - صنعتی و اداری و... مورداستفاده قرار می‌گیرد. جت هیتر (بخاری صنعتی موشکی) با استفاده از دو نوع جریان همرفتی و یا تابشی میزان گرمای لازم را در کمترین زمان ممکن و به‌صورت کنترل شده و با بهره‌مندی از جریان هوای سرد بیرون و فن‌های مکنده و دمنده تامین و در فضای موردنظر منتشر می‌کند.

  جت هیتر

  انواع جت هیتر: 

   همان‌طور که در بالا ذکر شد نوع سوخت، منبع گرمایش و محل نصب در دستگاه جت هیتر موشکی مهم‌ترین عنصر جهت دسته‌بندی این دستگاه گرمایشی صنعتی است؛ کمااینکه در حالت کلی جت هیترها به دودسته جت هیتر همرفتی و جت هیتر تابشی تقسیم می‌گردند.

   جت هیتر همرفتی:

  تقریباً تمام جت هیترهای مورداستفاده در کاربری‌های بزرگ از جت هیتر همرفتی استفاده می‌نمایند که این مدل از دستگاه‌ها بر اساس نوع سوخت و محل نصب به انواع زیر تقسیم می‌گردند: 
   جت هیتر گازوئیلی
   جت هیتر برقی
   جهت هیتر گازی
   جت هیتر دوگانه‌سوز (ترکیبی)
   جت هیتر دودکش دار
   جت هیتر بدون دودکش

   در جت هیتر همرفتی مخزن سوخت در زیر دستگاه قرار دارد و جریان هوای سردوگرم توسط فن‌های مکنده و دمنده از سیال با استفاده از جریان همرفتی جابه‌جا شده و به هوای محیط منتقل می‌گردد و سطح وسیعی از محیط در کمترین زمان ممکن گرم می‌گردد. دستگاه کاری جت هیتر به این صورت است که هوای تازه توسط فن مکیده شده و به داخل کوره گرم استوانه‌ای‌شکل دمیده می‌شود. این کوره به‌واسطه المنت‌های برقی یا شعله‌های آتش گرم می‌شود. هوا به‌واسطه برخورد باحرارت بالای داخل کوره گرم شده و هوای گرم شده از دهانه خروجی به محیط وارد می‌گردد.

  jet heater

  جت  هیتر تابشی: 

   کامل گویا است که این دسته از جت هیترها تنها محیط روبرو و اجسامی را که در مقابل آن در فاصله مشخصی قرار دارند، گرم می‌نمایند. این نوع از دستگاه‌های گرمایشی همان هیترهای برقی یا گازی کوچکی هستند که با ظاهر مستطیلی در گوشه‌ای از فضاهای نسبتاً کوچک نصب می‌گردند.
   هیتر های تابشی هم به‌صورت فن دار و هم بدون فن در بازار موجود هستند که انواع مختلفی دارند. هیتر تابشی در دو نوع خانگی و صنعتی تولید می‌شوند.

   دسته‌بندی انواع جت هیتر به لحاظ نوع سوخت: 

   جت هیتر گازی

   هیترهای موشکی گازی یکی از پرمصرف‌ترین انواع جت هیتر صنعتی است که باتوجه‌به قیمت پایین سوخت گاز در کشور ایران بسیار مقرون‌به‌صرفه است. استفاده از جت هیتر گازی موجب کاهش مصرف برق تا حد زیادی می‌گردد. جت هیتر گازی در ظرفیت‌های 30 هزار، 50 هزار و 100 هزار کیلوکالری تولید می‌شوند. باتوجه‌به آلایندگی کمتر گاز نسبت به گازوئیل و هزینه کمتر نسبت به برق در اکثر گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش طیور از جت هیتر موشکی گازی استفاده می‌کنند. این نوع هیتر های موشکی در دو مدل دو کش‌دار و بدون دوکش طراحی و تولید می‌گردند که نوع بدون دوکش مصرف بیشتری دارد.
   لازم به ذکر است باتوجه‌به سیستم تهویه مکان باید در انتخاب جت هیتر دودکش دار یا بدون دودکش دقت لازم را داشته باشید؛ چون در صورت عدم وجود تهویه مناسب استفاده از جت هیتر بدون دودکش امکان بروز آسیب به گیاهان و جانوران را افزایش می‌دهد.

    جت هیتر گازوئیلی

   همان‌طور که عنوان شد علت اصلی استفاده از جت هیتر گازوئیلی عدم وجود یا کمبود وجود گاز در آن مکان است. درعین‌حال جت هیتر های گازوئیلی نیز در دو مدل جت هیتر گازوئیلی باکدار و بدون باک ساخته می‌شوند که می‌تواند به‌صورت دوnکش دار یا بدون دودکش تولید شوند.
   جت هیتر موشکی گازوئیلی نیز همانند هیتر برقی و گازی عمل می‌کند؛ یعنی فضای داخلی کوره توسط سوختن گازوئیل گرم می‌شود و یک فن مکنده پرقدرت هوا را از بیرون مکیده و به داخل کوره گرم پرتاب می‌نمایید سپس هوای گرم شده از قسمت دهانه خروجی جت هیتر گازوئیلی به بیرون هدایت می‌گردد و موجب گرم‌شدن محیط می‌گردد. تنها تفاوت این نوع جت هیتر در نوع سوخت است.
   لازم به ذکر است هوای گرم خروجی از هیتر موشکی گازوئیلی همراه با مقداری دی‌اکسیدکربن و دیگر گازهای حاصل از احتراق درون کوره است که می‌تواند برای محیط و موجودات حاضر در آن مکان مضر باشد. پس در انتخاب جت هیتر گازوئیلی دوکش دار و بدون دودکش دقت نمایید تا متناسب با محیط کاری شما باشد.

  Buy a jet heaters

   جت هیتر برقی: 

   هیتر های موشکی برقی به‌واسطه المنت‌های مخصوص گرما تولید می‌کنند و مانند دیگر انواع جت هیتر این گرما توسط یک فن مکنده یا دمنده به محیط تزریق می‌گردد. جت هیتر برقی از لحاظ سازگاری با محیط‌زیست و تمیزی گرما بسیار عالی عمل می‌کند و گرمای نسبتاً مطلوبی را در زمان کوتاهی به محیط می‌دهد؛ ولی اصلی‌ترین عیب جت هیتر برقی مصرف برق بالای آن است.
   درعین‌حال در مکان‌های که استفاده از گاز و گازوئیل برای هیتر موشکی صنعتی مقدور نباشد از جت هیتر های الکتریکی یا برقی استفاده می‌کنیم. نحوه عملکرد جت هیتر برقی به این صورت است که جریان برق به المنت‌های درون محفظه هیتر منتقل می‌شود و موجب داغ‌شدن المنت‌های حرارتی می‌گردد، از طرف دیگر فن با سرعت بالا شروع به چرخش می‌کنند و هوای گرم تولید شده را از روی المنت‌ها به بیرون هدایت می‌نمایید.
   هیتر موشکی المنت دار در دو نوع تک‌فاز و سه‌فاز طراحی و تولید می‌گردد. جت هیترهای تک‌فاز در ظرفیت 3 و 5 کیلووات هستند و جت هیتر های برقی سه‌فاز در ظرفیت 12 تا 30 کیلووات هستند. در ضمن باید توجه داشته باشید که جت هیتر برقی نیازی به دودکش ندارد و فقط در یک مدل بدون دوکش ساخته می‌شود. در زمان خرید جت هیتر برقی به میزان برق مصرفی دقت کنید که بتوانید آمپر موردنیاز آن را تامین نمایید.

   جت هیتر دوگانه‌سوز

   از نام این مدل جت هیتر مشخص می‌شود که منبع سوخت آن به دو شکل قابل تامین است. علت نام‌گذاری نیز همین است. هیتر موشکی دوگانه‌سوز به دودسته تقسیم شود که شامل جت هیتر دوگانه‌سوز (گاز شهر - گازوئیل) و (گاز شهری و گاز مایع) می‌شود. قیمت جت هیتر دوگانه‌سوز معمولاً از دیگر انواع هیتر بالاتر است. معمولاً در مناطقی که امکان قطعی گاز و جود دارد از این نوع هیترهای موشکی دوگانه استفاده می‌شود.

  برای اطلاع از دیگر تجهیزات گرمایشی آذین تهویه این مطالب را پیشنهاد می کنیم : یونیت هیتر | کوره هوای گرم

  اجزای جت هیتر: 

  بدنه اصلی جت هیتر

   هیتر موشکی در تمام مدل‌های گازی، برقی و گازوئیلی از دو نوع بدنه ساخته می‌شوند. بدنه و کوره جت هیترها با ورق استنلس‌استیل و ورق گالوانیزه تولید می‌شوند که هر دو نوع از مقاومت بالای در برابر حرارت برخوردار هستند. جت هیتر های گالوانیز پس از ساخت با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده می‌شوند تا مقاومت بهتری داشته باشند. ولی در 90 درصد تولیدات از ورق استیل در ساخت بدنه هیتر جتی استفاده می‌شود. ورق‌های استیل مقاومت بالای در برابر حرارت، خوردگی و اکسیدشدن دارند.

  موتور و فن جت هیتر: 

   باتوجه‌به قطر دهانه هیتر موشکی فن‌های دمنده قطر 30 تا 45 سانتی‌متر مورداستفاده قرار می‌گیرد. سرعت چرخش این فن‌ها معمولاً 2800 دور است و دبی و فشار مناسبی را در هوای گرم خروجی از جت هیتر ایجاد می‌کند. جنس قاب و پروانه این فن‌های فلزی با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. موتورهای نصب شده بر روی هیتر جتی از نوع IP54 و کلاس F هستند که در مقابل دمای بالا و شرایط مرطوب مقاوم هستند. اغلب از فن‌های فلزی برند دمنده در ساخت جت هیتر های این شرکت استفاده می‌گردد که شامل 18 ماه گارانتی هستند.

  جت هیتر موشکی

  پمپ سوخت‌رسان هیتر جت موشکی

   این قطعه در جت هیتر گازوئیلی مورداستفاده قرار می‌گیرد و نقش سوخت‌رسانی را ایفا می‌کند. پمپ سوخت‌رسان در هیتر موشکی گازوئیلی از بهترین برندهای اروپای و ایرانی انتخاب می‌شود تا بدون اشکال وظیفه سوخت‌رسانی را انجام دهد.
   در جت هیتر گازی نیز قطعه‌ای بنام شیر برقی نقش توزیع و واپایش گاز را به عهده دارد. شیر برقی در هیتر موشکی به این صورت عمل می‌کند که ابتدا فشار گاز به‌آرامی و حجم کم به سمت مشعل هدایت می‌شود و پس از روشن‌شدن کامل کوره فشار و حجم گاز به‌مرور افزایش پیدا می‌کند.

  برد الکتریکی و تابلو برق: 

   جت هیتر موشکی به‌صورت اتومات همراه با ترموستات و برد الکتریکی ساخته می‌شوند که به کمک آن می‌توان زمان خاموش و روشن‌شدن و میزان گرمای خروجی را کنترل نمود. یکی دیگر از مزیت های برد الکتریکی هیتر جتی آذین تهویه کنترل دور فن می باشد.

   پایه نگهدارنده جت هیتر

   در انواع مختلف جت هیتر باتوجه‌به مدل و سایز دستگاه پایه مناسبی برای قرارگیری استوانه و بدنه اصلی ساخته می‌شود. پایه‌ها از جنس مقاوم ساخته می‌شوند تا بتوانند وزن و تعادل دستگاه را به‌خوبی حفظ کنند. هیتر های موشکی باتوجه‌به موقعیت قرارگیری قابلیت نصب روی پایه زمینی، دیواری و سقفی را دارند.
   معمولاً بر روی بدنه جت هیتر چند قلاب نیز تعبیه می‌شود که در صورت نیاز بتوان در گلخانه و مرغداری‌ها به‌صورت آویز از این دستگاه استفاده نمود.

   المنت جت هیتر برقی

  در هیتر موشکی برقی برای گرم‌شدن کوره از المنت استفاده می‌شود که باتوجه‌به ظرفیت هیتر جتی بین 3 تا 22 عدد هیتر قابل‌نصب است. هیتر مورد استفاده در بخاری برقی از نوع تک فاز  و سه فاز و برند اروپای با راندمان بالا هست.

  استفاده از جت هیتر چه مزیت‌های دارد؟

  •    نصب و راه‌اندازی آسان
  •    تنوع و گوناگونی در نوع سوخت
  •    تنوع در ابعاد و ظرفیت‌های مختلف
  •    قابلیت کار با گاز شهری، گازوئیل و برق 
  •    سرعت انتقال حرارت بالا
  •    بدنه ضدزنگ با عمر مفید طولانی (گالوانیزه و استیل)
  •    مجهز به ترموستات و برد الکتریکی
  •    سرویس، نگهداری راحت
  •    فن محوری کم‌صدا باقدرت پرتاب باد بالا
  •    قابلیت نصب زمینی، دیواری و سقفی
  •     قیمت مناسب جت هیتر
  •    گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر
  •    نظارت و کنترل شعله با استفاده از فتوسل و یونیزاسیون

  jet heaters

  معایب جت هیتر چیست؟

  در زمان نصب و استفاده از جهت هیتر مواردی پیش می‌آید که می‌توان آز آن به‌عنوان عیب یادکرد که به شرح زیر هستند
  •    پایین آمدن رطوبت محیط
  •    ایمنی پایین در بهره‌برداری
  •    خروج گازهای دی‌اکسیدکربن و دیگر مشتقات حاصل از سوخت گاز و گازوئیل (در مدل‌های بدون دودکش)
  •    کاهش میزان اکسیژن محیط (خطر در سلامت موجودات زنده مانند انسان‌ها، حیوانات و گیاهان)

  قیمت جت هیتر صنعتی: 

  قیمت جت هیتر موشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.
  ظرفیت حرارتی هیتر
  جنس بدنه جت هیتر (گالوانیزه یا استیل)
  نوع جت هیتر (برقی، گازی، گازوئیلی و دوگانه‌سوز)
  برند سازنده و میزان تضمین و خدمات پس از فرش جت هیتر
  در جت هیتر گازوئیلی باکدار و بدون باک بودن
  مجهز بودن به دودکش یا بدون دودکش 
  جت هیتر تک موتور و دوموتوره

  تعیین ظرفیت جت هیتر: 

  شما می‌تواند برای مشخص‌کردن ظرفیت جت هیتر به‌صورت تقریبی با درنظرگرفتن شرایط آب‌وهوای معتدل مانند شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، کرج، قزوین، سلیمانیه، اربیل و... به ازاء هر مترمکعب از فضای موجود 40 تا 50 کیلوکالری ظرفیت گرمایشی در هر ساعت در نظر بگیرید. البته نوع کاربری و میزان پرت گرما در سالن‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد که همین امر نیاز به بررسی دقیق‌تر برای تعیین ظرفیت جت هیتر موشکی را دارد.
  در صورت تماس با بخش فروش آذین تهویه راهنمایی و مشاوره لازم برای تعیین ظرفیت گرمایشی و انتخاب جت هیتر مناسب به طور رایگان صورت خواهد گرفت.

   jet heater

  کاربرد جت هیتر: 

  سالن پرورش طیور، مرغداری‌ها
  گلخانه‌ها
  دامداری‌ها
  سالن‌های تولید 
  پایانه مسافربری
  سالن‌های صنعتی و کارخانه‌ها
  پروژه‌های ساختمانی
  کارگاه‌های بتن‌ریزی
  قالیشوی ها
  سالن‌های ورزشی
  سالن پرورش قارچ 

  خرید جت هیتر موشکی: 

  قبل از خرید هر وسیله گرمایشی ابتدا باید میزان گرمای موردنیاز محیط، نوع کاربری و نوع سوخت موجود در مکان را بررسی نمایید. با داشتن این اطلاعات شما می‌توانید از بین انواع جت هیتر های برقی، گازی و گازوئیلی یکی را انتخاب نمایید. البته بهتر است قبل از خرید جت هیتر موشکی با کارشناس فروش آذین تهویه مشورت نمایید تا برای تعین ظرفیت و نحوه نصب جت هیتر شما را راهنمایی نماید.

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  استاندارد
  رنگ بدنه
  سفارشی
  جنس بدنه
  استلس استیل 316-304
  کشور سازنده
  ایران
 • ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...