سه شنبه 15 اسفند 1402 نویسنده : مدیر سایت
198 0 0

خرید کولینگ تاور و نکات مهم درباره آن ویژه

خرید کولینگ تاور یا برج خنک کننده برای خیلی از صنایع امری ضروری است. این تجهیز به عنوان یک مبدل حرارتی برای خنک کردن حجم زیادی از آب در زمان کوتاه مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله از سایت آذین تهویه نکات مهم در زمان خرید باید مد نظر داشته باشید را به شمایاداور می شویم.

پنج شنبه 13 مهر 1402 نویسنده : مدیر سایت
427 0 0

محاسبه میزان آب مصرفی برج خنک‌کننده ویژه

محاسبه میزان آب مصرفی در کولینگ‌تاور یک امر مهم برای انتخاب و خرید برج خنک‌کننده است. باتوجه‌به کمبود آب، آگاهی از میزان مصرف آب کولینگ‌تاور به شما کمک خواهد کرد که بتوانید برای خرید برج خنک‌کننده تصمیم درستی بگیرید. در این مقاله از سایت آذین تهویه مواردی که موجب اتلاف آب در برج خنک‌کننده می‌شود را بیان خواهیم نمود و روش محاسبه آن را نیز به طور ساده بیان خواهیم نمود. همچنین راه‌حل‌های مفیدی برای کنترل و کاهش مصرف آب برج خنک‌کننده ارائه خواهیم داد.

دوشنبه 10 مهر 1402 نویسنده : مدیر سایت
376 0 0

مقایسه انواع فن برج خنک‌کننده فایبرگلاس و آلومینیمی ویژه

فن برج خنک کننده یکی از قطعات اصلی و کاربردی در سیستم خنک کاری کولینگ تاور می باشد. تیغه های فن برج خنک کن از چندین نوع مواد ساخته می شوند که فن آلومینیمی و فایبر گلاس از مهم ترین آنها می باشند. قیمت فن برج خنک کننده با توجه به متریال، سایز تیغه هاو تعداد آن مشخص می شود. در زمان خرید و تعویض پروانه کولینگ تاور باید به وزن، تعداد تیغه و حجم هوادهی توجه نمود تا در راندمان و عملکرد دستگاه خنک کننده اختلال ایجاد نشود.

شنبه 10 تیر 1402 نویسنده : مدیر سایت
571 0 0

برج خنک کننده مدار باز | مزایا و معایب + نحوه کار ویژه

برج خنک کننده مدارباز چیست؟ برج های خنک کننده نوع باز گرما را از سیستم های خنک کننده با آب به جومی دهند. آب فرآیند گرم با هوای دمیده شده از برج خنک کننده توسط یک فن از طریق پکینگ (محیط انتقال حرارت) به رابط منتقل می شود. در طی این خنک‌سازی، حجم کمی از آب تبخیر می‌شود و به طور همزمان بقیه آب فرآیند خنک می‌شود

پنج شنبه 17 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
591 0 0

برج خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک ویژه

دستگاه تزریق پلاستیک برای تکمیل مراحل تولید نیازمند خنک شدن قالب و روغن هیدرولیک می باشد.کار خنک کردن مواد پلاستیکی توسط یک تجهیز خنک کننده مانند چیلر یا برج خنک کننده Cooling tower انجام می شود. این کولینگ تاور ها در دو نوع مدا رباز و مدار بسته مودر استفاده رار میگیرند.

چهار شنبه 09 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
615 0 0

کویل سرمایشی و گرمایشی چیست؟ ویژه

کویل تشکیل شده از تعدادی لوله مسی که دارای یک ورودی وخورجی هستند.کویل ها در دو نوع سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.از کویل در مصارف مختلف و در تجهیزات گوناگونی استفاده می شود از جمله آن می توان به انواع مبدل های حرارتی پوسته و لوله، منابع کویل دار، کندانسورهای آب و هوایی، سیستم های تهویه مطبوع، هواسازها، فن کویل، داکت اسپلیت و...اشاره نمود.

سه شنبه 08 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
544 0 0

قیمت اگزاست فن صنعتی کم مصرف ویژه

قیمت اگزاست فن صنعتی کم مصرف یکی از اولین مواردی هست که در زمان خرید با آن روبرو هستیم. پارامترهای مختلفی در تایین قیمت یک فن صنعتی موثر است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

شنبه 17 دی 1401 نویسنده : مدیر سایت
1637 0 0

فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز چیست؟ ویژه

اگزاست فن های گریز از مرکز یا هواکش حلزونی با بدنه مارپیچی که پروانه آنها بصورت دایرکت درایو یا کوبل مستقیم روی شفت موتور سه فاز نصب می شود. ظرفیت هوادهی تا 49000 متر مکعب در ساعت را دارند این فن ها برای سیستم های تهویه مطبوع و اگزوز طراحی شده است. کاربردها سیستم های تهویه تامین و اگزوز برای مکان های مختلف فن ها را می توان به عنوان اجزای واحدهای تهویه و تهویه مطبوع استفاده کرد و برای نصب در فضای باز مناسب است.

یک شنبه 13 آذر 1401 نویسنده : مدیر سایت
917 0 0

راه حل کنترل نویز سیستم های تهویه مطبوع ویژه

خیلی از تجهیزات تهویه مطبوع و سیستم های تاسیساتی امکان دارد در ابتدا یا پس از مدتی دچار لرزش و صدای بیشتر از حد مجاز شوند. برای حل این مسله و کاهش نویز و لرزش تجهیزات اقداماتی می توان انجام داد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم . یکی از تجهیزات معمول که بسیار هم پرکاربرد است انواع اگزاست فن می باشد برای کاهش صدای اگزاست فن می توان چند عمل را انجام داد.

دوشنبه 23 آبان 1401 نویسنده : مدیر سایت
559 0 0

تعویض پکینگ برج خنک کننده ویژه

تعویض پکینگ در برج خنک کننده باعث می شود راندمان کولینگ تاور بعد از چند فصل کارکردن مداوم، مجددا احیا شود و بتواند به گونه ای بهتر آب را خنک کند.پکینگ های رسوب گرفته توان تبادل حرارت مناسب را ندارند. با استفاده از پکینگ با کیفیت خاطرتان از راندمان و کار کرد کولینگ تاور راحت می شود.