شنبه 17 دی 1401 نویسنده : مدیر سایت
509 0 0

فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز چیست؟ ویژه

اگزاست فن های گریز از مرکز یا هواکش حلزونی با بدنه مارپیچی که پروانه آنها بصورت دایرکت درایو یا کوبل مستقیم روی شفت موتور سه فاز نصب می شود. ظرفیت هوادهی تا 49000 متر مکعب در ساعت را دارند این فن ها برای سیستم های تهویه مطبوع و اگزوز طراحی شده است. کاربردها سیستم های تهویه تامین و اگزوز برای مکان های مختلف فن ها را می توان به عنوان اجزای واحدهای تهویه و تهویه مطبوع استفاده کرد و برای نصب در فضای باز مناسب است.

یک شنبه 13 آذر 1401 نویسنده : مدیر سایت
113 0 0

راه حل کنترل نویز سیستم های تهویه مطبوع ویژه

خیلی از تجهیزات تهویه مطبوع و سیستم های تاسیساتی امکان دارد در ابتدا یا پس از مدتی دچار لرزش و صدای بیشتر از حد مجاز شوند. برای حل این مسله و کاهش نویز و لرزش تجهیزات اقداماتی می توان انجام داد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم . یکی از تجهیزات معمول که بسیار هم پرکاربرد است انواع اگزاست فن می باشد برای کاهش صدای اگزاست فن می توان چند عمل را انجام داد.

دوشنبه 23 آبان 1401 نویسنده : مدیر سایت
119 0 0

تعویض پکینگ برج خنک کننده ویژه

تعویض پکینگ در برج خنک کننده باعث می شود راندمان کولینگ تاور بعد از چند فصل کارکردن مداوم، مجددا احیا شود و بتواند به گونه ای بهتر آب را خنک کند.پکینگ های رسوب گرفته توان تبادل حرارت مناسب را ندارند. با استفاده از پکینگ با کیفیت خاطرتان از راندمان و کار کرد کولینگ تاور راحت می شود.

پنج شنبه 12 آبان 1401 نویسنده : مدیر سایت
166 0 0

گیربکس برج خنک کننده ویژه

برای فن یا سیستم هوادهی در برج خنک کننده از دو نوع کاهنده دور استفاده می شود. یکی کاهش دور فولی و تسمه می باشد و دیگری که در برج های خنک کن بزرگ استفاده می شود گیربکس برج خنک کن می باشد. گیربکس های کاهند دور کولینگ تاور در ظرفیت های مختلف با برندهای خارجی وداخلی در بازار موجود هستند که می توان برای اتصال به فن و پروانه انواع برج خنک کننده از آنها استفاده نمود.

چهار شنبه 05 مرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
265 0 0

افزایش راندمان برج خنک کننده ویژه

برج خنک کننده وسیله ای است برای خنک کردن آب که با استفاده از جریان هوا و تبادل حرارت موجب سرد شدن آب ورودی به آن می شود. به علت جریان مداوم آب قطعات داخلی شامل لوله ها، نازل های آب پاش، پکینگ ها و تشک برج به مرور دچار رسوب و گرفتگی می شوندکه موجب کاهش راندمان دستگاه می شوند. به همیی خاطر نیاز به انجام اقدامات خاصی برای رفع مشکلات برج خنک کن و بالابردن راندمان برج خنک کننده می باشد. در این مقاله به چند مورد اصلی پرداخته شده است.

چهار شنبه 22 تیر 1401 نویسنده : مدیر سایت
254 0 0

تفاوت چیلر و برج خنک کننده ویژه

برج خنک کننده و چیلر در واقع هر دو در یک راستا به ما کمک می کنند. ولی هر کدام از این دو ودستگاه در دماهای به خصوص و شرایط خاص به کار ما خواهند آمد. معمولا از چیلر برای رساندن سیال به دمای 10 تا 10- درجه سانتیگراد و از برج خنک کننده برای دماهای بالاتر از 15 درجه سانتیگراد می توان بهترین استفاده را نمود.

دوشنبه 08 فروردین 1401 نویسنده : مدیر سایت
1319 0 0

کاهش صدای اگزاست فن سانتریفیوژ ویژه

معمولا اگزاست فن های سانتریفیوژ صنعتی صدای زیادی دارند که می توان اقدامات مختلفی برای کاهش صدای فن انجام داد. در این مقاله از سایت آذین تهویه به روش های مختلف برای کاهش صدای اگزاست فن و سایلنت کردن فن ها می پردازیم.

یک شنبه 22 اسفند 1400 نویسنده : مدیر سایت
535 0 0

اگزاست فن سانتریفیوژ فشارقوی ویژه

از فن سانتریفیوژ فشار قوی یا اگزاست فن انتقال مواد در بسیاری از صنایع برای انتقال ذرات و آلودگی های محیطی استفاده می شود. بطور مثال از فن فشار قوی برای تخلیه و انتقال ذارتی مانند خاک اره و پوشال چوب، یونولیت، گرانول، الیاف نساجی، سبوس جو وذرت، پودرهای شیمیایی و دارویی، براده های آهن در تراشکاریی و فلز تراشی و... استفاده میگردد.

دوشنبه 16 اسفند 1400 نویسنده : مدیر سایت
1449 0 0

راهنمای انتخاب فن سانتریفیوژ و اکسیال ویژه

نحوه انتخاب فن مناسب یه کار تخصصی است که با نرافزار های دقیق انجام می شود. همانطور که می دانید فن های مکنده ( اگزاست فن ) و فن های دمنده( بلوور فن ) از تجهیزات اصلی در امر تهویه محیط های مختلف می باشند که می توان از نمونه های مختلف آن با توجه به میزان آلایندگی و نوع کاربری استفاده نمود. می توان برای انتخاب فن از شرکت های تولید کننده فن مشورت لازم را دریافت نمود.

شنبه 14 اسفند 1400 نویسنده : مدیر سایت
635 0 0

موارد مهم در زمان نصب برج خنک کننده ویژه

نصب برج خنک کننده بصورت اصولی و توسط افراد متخصص و البته انتخاب مکان مناسب برای نصب برج خنک کننده می تواند در نحوع عملکرد این دستگاه بسیار تاثیر گذار باشد. در این مقاله از سایت آذین تهویه به موارد مهم که در زمان نصب برج خنک کن باید مد نظر قرار گیرد اشاره خواهیم نمود .