شنبه 10 تیر 1402 نویسنده : مدیر سایت
90 0 0

برج خنک کننده مدار باز | مزایا و معایب + نحوه کار ویژه

برج خنک کننده مدارباز چیست؟ برج های خنک کننده نوع باز گرما را از سیستم های خنک کننده با آب به جومی دهند. آب فرآیند گرم با هوای دمیده شده از برج خنک کننده توسط یک فن از طریق پکینگ (محیط انتقال حرارت) به رابط منتقل می شود. در طی این خنک‌سازی، حجم کمی از آب تبخیر می‌شود و به طور همزمان بقیه آب فرآیند خنک می‌شود

پنج شنبه 17 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
155 0 0

برج خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک ویژه

دستگاه تزریق پلاستیک برای تکمیل مراحل تولید نیازمند خنک شدن قالب و روغن هیدرولیک می باشد.کار خنک کردن مواد پلاستیکی توسط یک تجهیز خنک کننده مانند چیلر یا برج خنک کننده Cooling tower انجام می شود. این کولینگ تاور ها در دو نوع مدا رباز و مدار بسته مودر استفاده رار میگیرند.

چهار شنبه 09 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
169 0 0

کویل سرمایشی و گرمایشی چیست؟ ویژه

کویل تشکیل شده از تعدادی لوله مسی که دارای یک ورودی وخورجی هستند.کویل ها در دو نوع سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.از کویل در مصارف مختلف و در تجهیزات گوناگونی استفاده می شود از جمله آن می توان به انواع مبدل های حرارتی پوسته و لوله، منابع کویل دار، کندانسورهای آب و هوایی، سیستم های تهویه مطبوع، هواسازها، فن کویل، داکت اسپلیت و...اشاره نمود.

سه شنبه 08 فروردین 1402 نویسنده : مدیر سایت
183 0 0

قیمت اگزاست فن صنعتی کم مصرف ویژه

قیمت اگزاست فن صنعتی کم مصرف یکی از اولین مواردی هست که در زمان خرید با آن روبرو هستیم. پارامترهای مختلفی در تایین قیمت یک فن صنعتی موثر است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

شنبه 17 دی 1401 نویسنده : مدیر سایت
1076 0 0

فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز چیست؟ ویژه

اگزاست فن های گریز از مرکز یا هواکش حلزونی با بدنه مارپیچی که پروانه آنها بصورت دایرکت درایو یا کوبل مستقیم روی شفت موتور سه فاز نصب می شود. ظرفیت هوادهی تا 49000 متر مکعب در ساعت را دارند این فن ها برای سیستم های تهویه مطبوع و اگزوز طراحی شده است. کاربردها سیستم های تهویه تامین و اگزوز برای مکان های مختلف فن ها را می توان به عنوان اجزای واحدهای تهویه و تهویه مطبوع استفاده کرد و برای نصب در فضای باز مناسب است.

یک شنبه 13 آذر 1401 نویسنده : مدیر سایت
378 0 0

راه حل کنترل نویز سیستم های تهویه مطبوع ویژه

خیلی از تجهیزات تهویه مطبوع و سیستم های تاسیساتی امکان دارد در ابتدا یا پس از مدتی دچار لرزش و صدای بیشتر از حد مجاز شوند. برای حل این مسله و کاهش نویز و لرزش تجهیزات اقداماتی می توان انجام داد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم . یکی از تجهیزات معمول که بسیار هم پرکاربرد است انواع اگزاست فن می باشد برای کاهش صدای اگزاست فن می توان چند عمل را انجام داد.

دوشنبه 23 آبان 1401 نویسنده : مدیر سایت
246 0 0

تعویض پکینگ برج خنک کننده ویژه

تعویض پکینگ در برج خنک کننده باعث می شود راندمان کولینگ تاور بعد از چند فصل کارکردن مداوم، مجددا احیا شود و بتواند به گونه ای بهتر آب را خنک کند.پکینگ های رسوب گرفته توان تبادل حرارت مناسب را ندارند. با استفاده از پکینگ با کیفیت خاطرتان از راندمان و کار کرد کولینگ تاور راحت می شود.

پنج شنبه 12 آبان 1401 نویسنده : مدیر سایت
358 0 0

گیربکس برج خنک کننده ویژه

برای فن یا سیستم هوادهی در برج خنک کننده از دو نوع کاهنده دور استفاده می شود. یکی کاهش دور فولی و تسمه می باشد و دیگری که در برج های خنک کن بزرگ استفاده می شود گیربکس برج خنک کن می باشد. گیربکس های کاهند دور کولینگ تاور در ظرفیت های مختلف با برندهای خارجی وداخلی در بازار موجود هستند که می توان برای اتصال به فن و پروانه انواع برج خنک کننده از آنها استفاده نمود.

چهار شنبه 05 مرداد 1401 نویسنده : مدیر سایت
504 0 0

افزایش راندمان برج خنک کننده ویژه

برج خنک کننده وسیله ای است برای خنک کردن آب که با استفاده از جریان هوا و تبادل حرارت موجب سرد شدن آب ورودی به آن می شود. به علت جریان مداوم آب قطعات داخلی شامل لوله ها، نازل های آب پاش، پکینگ ها و تشک برج به مرور دچار رسوب و گرفتگی می شوندکه موجب کاهش راندمان دستگاه می شوند. به همیی خاطر نیاز به انجام اقدامات خاصی برای رفع مشکلات برج خنک کن و بالابردن راندمان برج خنک کننده می باشد. در این مقاله به چند مورد اصلی پرداخته شده است.

چهار شنبه 22 تیر 1401 نویسنده : مدیر سایت
412 0 0

تفاوت چیلر و برج خنک کننده ویژه

برج خنک کننده و چیلر در واقع هر دو در یک راستا به ما کمک می کنند. ولی هر کدام از این دو ودستگاه در دماهای به خصوص و شرایط خاص به کار ما خواهند آمد. معمولا از چیلر برای رساندن سیال به دمای 10 تا 10- درجه سانتیگراد و از برج خنک کننده برای دماهای بالاتر از 15 درجه سانتیگراد می توان بهترین استفاده را نمود.