جدیدترین ها
پرفروش ترین ها
محبوب ترین ها

بلوئر ساید چنل

بلوئر ساید چنل(Side Channel Blower) :دستگاه های دمنده و مکنده یا همان بلوور ساید چنل که به عنوان پمپ های خلاء یا کمپرسورهای خلاء نیز در بازار شناخته می شوند در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این دستگاه فشاری بالاتر و البته حجم هوای کمتری نسبت به فن های صنعتی های ( فن حلزونی یا گریز از مرکز) ایجاد میکند. این دستگاه هم بصورت مکنده و هم بصورت دمنده قابل استفاده می باشد البته در قسمت خروجی دارای محدودیت های می باشد یعنی در رنج مشخصی قابلیت هوادهی و ایجاد فشار را دارد.
سیستم کاری بلوئر ساید چنل به این صورت می باشد که هوا تازه از طریق گردش سریع پروانه به داخل هوزینگ دستگاه مکیده میشود و پس از ورود هوا به داخل محفظه، بوسیله نیروی گریز از مرکز به سمت دهانه خروجی هدایت میشود که همراه با جریان هوا فشار زیادی نیز ایجاد میگردد. فشرده سازی هوا بین دو تیغه صورت میگیرد و این امر موجب تولید فشار های دیفرانسیل بالاتر می شود.  
بلوئر ساید چنل در خیلی از فرآیندهای تصفیه فاظلاب، هوادهی مخازن تصفیه آب، استخرهای پرورش ماهی و انواع خطوط تولید در کارخانجات غذایی و دارویی و...  مورد استفاده قرار میگیرد. برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف ساید چنل تک پروانه و دو پروانه، اطلاع از مشخصات فنی و دیگر کاربردهای بلوئر ساید چنل به قسمت توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

 

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • بلوئر ساید چنل از چه قسمت های تشکیل شده است ؟

   ساید چنل یا دستگاه دمنده و مکنده برای انتقال و جابجای هوا و انواع گازها غیر خورنده مورد استفاده قرار می گیرد و در دو حالت مکنده (وکیوم) و دمنده (بلوور) قابل بهره برداری می باشد. ساید چنل ها از چند بخش کلی تشکیل شده اندکه در زیر به توضیح آن خواهیم پرداخت. 
  1- هوسینگ یا محافظ پروانه که از جنس آلومینیم می باشد و در واقع هوای ورودی و خروجی از طریق آن عبور داده می شود. از آنجای که پروانه ساید چنل با سرعت بالا درون هوزینگ میچرخد در مدت زمان کوتاهی محیط داخل و بیرون آن داغ می شود. به همین علت انتخاب متریال آلومینیم برای این منظور انتخاب شده که بسیار مناسب می باشد.
  2- پروانه یا پره ساید چنل که این قسمت نیز بطور معمول از متریال آلومینیم می باشد. پروانه ساید چنل در عین وزن سبک  از مقاومت بالای برخوردار می باشد. ساید چنل ها بطور تک پروانه ، دوپروانه و سه پروانه ساخته میشوند.
  3- الکترو موتور ساید چنل که در اکثر نمونه های این دستگاه بصورت شافت مستقیم به پروانه متصل می شود و دارای گشتاور 1450 یا 2800 دور می باشد. الکترو موتورها وظیفه ایجاد و انتقال نیروی محرکه به پروانه را دارند. موتورهای ساید چنل از ظرفیت 0.18 کیلو وات تا 30 کیلوات می باشند و متناسب با همین توان میزان فشار و هوادهی مشخص می شود.
  4-دهانه مکش یا لوله ورودی هوا که معمولا به فیلتر مجهز می شود تا آلودگی و گرد و غبار وارد هوزینگ بلوئر نگردد. این بخش وظیفه هدایت هوا به قسمت هوزینگ را دارد. سایز لوله ورودی هوا در ساید چنل از 1 اینچ تا 4 اینچ می باشد.
  5-دهنه خروجی یا لوله خروجی هوا که وظیفه هدایت و انتقال گاز و هوا  ورودی به هوزینگ را به مسیر مشخص شده دارد.
  6- دیگر متعلقات جانبی ساید چنل ماننده فیلترها، گیج فشار، اتصالات لوله کشی، شیر یکطرفه، شیر اطمینان و ... می باشند.

  ساید چنل 
   کاربردها و موارد استفاده ساید چنل :

  دستگاه بلوئر ساید چنل یا پمپ وکیوم جهت استفاده در خیلی از موارد که نیازمند فشار متوسط تا حدود 1000میلی بار و حجم هوادهی تا 500 متر مکعب در ساعت هستند گزینه خوبی می باشد. بلوور ساید چنل برای مواردی بیشتر انتخاب میشود که استفاده از فن های مکنده فشار لازم را ایجاد نمی کنند و از طرفی نیاز به فشارهای خیلی بالا مانند کمپرسور و بلوئرروتس نمی باشد. بیشترین استفاده از بلوئر ساید چنل گرینکو در هوادهی حوضچه های هوازی فاضلاب و تصفیه آب و اکسیژن دهی به استخرهای پرورش ماهی و میگو می باشد. در اکثر مراکز پروش ماهی از طریق ساید چنل گرینکو هوای فشره ایجاد میشود و بوسیله لوله به داخل دیفیوزرهای هوادهی که در کف استخر وجود دارد تزریق می گردد. هوای ورودی به دیفیوزرها بصورت حباب های ریز یا درشت به داخل استخر هدایت می شود. در ضمن ظرفیت ساید چنل گرینکو و تعداد دیفیوزرها متناسب با نوع آبزیان و حجم استخر مشخص می شود.

  پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر در مورد انواع دیگر مکنده و دمنده ها:

  اگزاست فن

  هواکش آکسیال | فن اکسیال صنعتی


   در زیر موارد استفاده از ساید چنل ذکر شده است
  صنایع مختلفی که از ساید چنل استفاده میکنند: نساجی ، بسته بندی ، کاشی و سرامیک ، غذایی و خودرو سازی
  هوادهی تصفیه آب و فاضلاب
  ماشین آلات بسته بندی و لیبل زنی
  خشک کردن مواد و محصولات کشاورزی
  هوادهی در استخر های پروش آبزیان
  سیستم های ساکشن دندان در مراکز دندانپزشکی
  سیستم های انتقال پنو ماتیک
  بلند کردن و نگه داشتن قطعات مختلف بوسیله ایجاد خلاء
  پرکردن کیسه از مواد پودری و پرکردن بطری از مایعات
  دستگاههای اکستروژن و پرینتر های لیزری

  اصل عملکرد ساید چنل به چه صورت می باشد؟

  با توجه به شناختی که از قسمت های مختلف بلوئر ساید چنل بدست آوردیم می توانیم راحت تر نحوه کار ساید چنل را درک کنیم. عملکرد پمپ های خلاء یا همان ساید چنل ها از طریق گردش سریع پروانه و فشرده سازی هوا در داخل محفظه دستگاه صورت میگیرد. هوا با چرخش پروانه به داخل مکیده میشود و بعد ازآن بوسیله نیروی گریز از مرکز فشار زیادی به هوا وارد می گردد. سپس هوا  به قسمت داخلی جریان می یابد که موجب فشردگی بیشتر می شود و بعد از آن ها مکیده شده با فشار بالا به سمت دهنه خروجی هدایت میشود و از ساید چنل خارج می گردد. پیشنهاد میشود برای کنترل و کاهش صدا از صدا خفه کن یا صدا گیر استفاده شود و جهت بالا بردن عمر مفید پروانه ساید چنل استفاده از فیلتر هوا در قسمت ورودی هوا توصیه میشود.

  مزایای بلوئر ساید چنل :

  1-بلوئر ساید چنل دارای وزن کم و ابعاد نسبتا کوچکی است.
  2-قیمت مناسب در مقایسه با دستگاهای مشابه به خاطر قطعات کمتر
  3-عمر نسبتا بالا نسبت به پمپ های مشابه و هزینه نگهداری پایین
  4-استفاده از این دستگاه بسیار آسان می باشد و نیاز به تکنسین متخصص ندارد.
  5-مصرف برق پایین و صدای کم ساید چنل چینی
  6-کارکرد بصورت کامل خشک و تولید هوای بدون آلودگی و هوای تمیز
  7-حمل و نقل و نصب آسان بلوور ساید چنل 
  8-تنوع زیاد در سایز و توان های مختلف از نیم اسب تا 30 اسب بخار 

  9-تنوع در شرکت های تولیدی و برندهای مختلف مانند ساید چنل اصفهان ، گرینکو، استریم ، رونتای ، زیمنس ، کالمو و ...

  مواردی که در زمان انتخاب ساید چنل باید مد نظر قرار دهیم کدامند ؟

  1-ظرفیت جابجایی هوا که بر اساس متر مکعب (M3/HR) مشخص می شود. 
  2-حداکثر خلاء مورد نیا برای ساید چنل که بر اساس میلی بار نشان داده میشود  (MBAR)
  3-حداکثر فشار مورد نیاز در حالت کار که با میلی بار نشان داده میشود (MBAR)
  4-نوع و توان  الکتروموتور / طبقه بندی الکتریکی / سه فاز یا تک فاز بودن موتور 
  5-کاربری و نوع صنعتی که قرار است ساید چنل در آن مورد استفاده قرار گیرد.
  6-لوازم جانبی و موجود بودن قطعات یدکی ساید چنل 

  بلوئر- ساید- چنل

  دو مورد اصلی در انتخاب بلوئر ساید چنل :

  همانطور که در بالا عنوان شد در زمان انتخاب بلوئرساید چنل باید به چند مورد اصلی توجه نمود ولی در این بین دو مورد از اهمیت بیشتری برخورد ار هستند که عبارتند از :
  الف) مقدار فشاری که بلوئر ساید چنل تولید می کند  : با توجه به ساختار این دستگاه  بیشترین میزان فشار کاری که برای یک دستگاه ساید چنل می توان در نظر گرفت در حدود یک بار (1000 mbar) می باشد که با توجه به نوع کاربردی که بلوئر ساید چنل دارد می توان میزان فشار مورد نظر را با توجه به کاتالوگ ساید چنل و نمودارهای مربوط به شرکت تولیدی انتخاب نمود. البته ساید چنل های دو پروانه و سه پروانه فشار بیشتری را تولید می کنند که می توان از آنها برای هوادهی های عمیق تر و پر فشار استفاده نمود. بطور معمولا برای هر یک متر ارتفاع آب استخر 100 تا 150 میلی بار فشار در نظر گرفته می شود.
  بطور مثال ساید چنل گرینکو فشاری مابین 110 میلی بار تا 1040 میلی بار را در انواع مختلف دستگاههای خود ارائه می دهد. که این میزان فشار مربوط به ساید چنل های 0.37 kw   تا 11kw  می باشد.
  ب) میزان حجم هوادهی ساید چنل : مورد دیگری که در زمان انتخاب و خرید بلوئر ساید چنل بسیار حائز اهمیت است . مقدار هوادهی یا دبی ساید چنل می باشد. که با توجه به قطر پروانه ، تعداد پروانه (تک پروانه یا دوپروانه) ، قدرت الکتروموتور و سرعت گردش آن مشخص می گردد، حجم هوادهی ساید چنل بر حسب متر مکعب بر ساعت m3/h یا فوت مکعب در دقیقه   cfmبیان می شود. درواقع ارتباط بین میزان فشار و حجم هوادهی بر اساس نمودار های شرکت تولید کننده ساید چنل مشخص می شود که می توان با مشخص کردن یکی از این دو مشخصه مقادیر دیگر را بدست آورد ، بطور ساده می توان گفت زمانی که مد نظر ما ساید چنل با میزان فشار بالا باشد به همان نسبت حجم هوادهی کاهش می یابد و بلعکس می توان ساید چنل با حجم هوادهی بالاتری انتخاب کرد که میزان فشار تولیدی کمتری داشته باشد.
  حدا قل حجم هوادهی در ساید چنل گرینکو در ظرفیت نیم اسب بخار 80 متر مکعب در ساعت و بیشترین حجم هوادهی در همین برند در توان 18.5 کیلو وات 1000 متر مکعب در ساعت می باشد.
  میزان هوادهی بلور ساید چنل را نیز می توان بر اساس حجم استخر یا مخزن مورد نظر و مقداری دفعات هوادهی محاسبه نمود
  .

  قیمت ساید چنل :

  در بازار داخلی اکثر ساید چنل ها مربوط به کشور چین و تایوان می باشد. قیمت بلوئر ساید چنل نیز با توجه به برند و ظرفیت دستگاه مشخص می شود. البته نوع تک پروانه و دو پروانه بودن و میزان گارانتی دستگاه نیز در قیمت ساید چنل موثر است. جهت استعلام قیمت به روز و دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش آذین تهویه  تماس بگیرید. 

  لازم است در اینجا به قیمت ساید چنل استوک یا دست دوم هم اشاره شود. شاید برای کم شدن هزینه اولیه و خرید ارزان تر به دنبال یک دستگاه ساید چنل استوک باشید. اگر صادقانه بخوایم بگویم شاید دستگاه های دست دوم نیز در مواردی با کیفیت خوب در بازار پیدا شود که به راحتی بتوان تا چند سال از آنها استفاده کرد و هیچ مشکلی هم نداشته باشید. ولی همیشه خرید یک دستگاه ساید چنل دست دوم، نوعی ریسک محسوب می شود و نمی توان با اطمینان کامل از سلامت آن اقدام به خرید کرد. به همین خاطر پیشنهاد ما خرید ساید چنل آکبند و گارانتی دار است. 

  برندهای مختلف ساید چنل :

  همانطور که عنوان شد ساید چنل های مربوط به کشور های  چین و تایوان بیشترین مدل های موجود در باز ایران را تشکیل میدهند. برخی از برند های شناخته شده ساید چنل در بازار به این شرح می باشند : ساید چنل گرینکو GREENCO ، ساید چنل استریم ، ساید چنل رونتایی ، ساید چنل پالمو ، ساید چنل کالمو ، ساید چنل زیمنس ، ساید چنل گرینکو و....

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  استاندارد
  رنگ بدنه
  طوسی
  جنس بدنه
  فولادی
  کشور سازنده
  چین
  • صادق
  • سه شنبه 19 مهر 1401 - 23:07
  • 0
  • 0
  سلام لطفا یک ساید چنل با ویژگی های زیر به همراه قیمت معرفی بفرمایید طول افقی ۷ متر ارتفاع ۵ متر وزن مخصوص خاک ۲/۵ خاک اسیاب شده با مش ۱۰۰ میزان جابه جایی خاک اسیاب شده ۴ تن بر ساعت باتشکر
  • مدیر سایت
  • دوشنبه 12 دی 1401 - 15:10
  • 0
  • 0

  سلام

  با توجه به نوع کاربری و دیتای که اعلام نموده اید برای انتخاب ساید چنل حتما با بخش فنی شرکت تماس بگیرید تا راهنمای لازم صورت گیرد. باتشکر

  • حمید تبریزی
  • چهار شنبه 25 اسفند 1400 - 23:12
  • 0
  • 0
  سلام یک دستگاه ساید چنل 2اسب باکیفیت خوب میخوام برای هوادهی استخر ماهی، برند و قیمت لطف بفرمایید. متچکرم
  • مدیر سایت
  • پنجشنبه 26 اسفند 1400 - 12:12
  • 0
  • 0

  سلام جناب حمیدی

  دو مدل ساید چنل با برند های گرینکو و کالمو در حال حاضر موجود است که کیفیت خوبی هم دارند. قیمت و مشخصات بلوور ها از طریق پیش فاکتور داخل  واتساپ ارسال شد.

  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه