پرفروش ترین ها
محبوب ترین ها
پربازدیدترین ها

لوله خرطومی هوا | کانال فلکسیبل

لوله خرطومی هوا ( فلکسیبل ) چیست ؟ همانطور که میدانید امروزه با رشد و گسترش استفاده از سیستم های تهویه مطبوع و همچنین نیاز به تخلیه هوای نامطبوع در واحدهای خانگی، تجاری، اداری و صنعتی بسیاری از کاربران توجه ویژه ای به روشهای جدید و انعطاف پذیرتر جهت هوارسانی و تهویه مطبوع روی آورده اند. لوله خرطومی هوا ( لوله فلکسی) راه حلی جدید و محبوب و انعطاف پذیر جهت تخیله هوای نامطبوع ، گرد و غبار ناشی از فعالیت های صنعتی ، ذرات سبک معلق در هوا ، دود و ... و هوارسانی بهتر در حال حاضر در جهان به شمار می رود. در واقع لوله خرطومی هوا یک رابط انتقال دهنده هوا در دستگاه های دمنده و مکنده از قبیل فن کویل، داکت اسپیلت، جت فن، هواساز، اگزاست فن، هواکش های صنعتی و ... می باشد.
لازم است بدانید که به لوله خرطومی هوا به علت ساختار منعطف و قابل شکل پذیری، کانال لوله فلکسی ( Flexible Air Duct ) یا کانال فلکسیبل نیز گفته می شود. لوله خرطومی هوا یک تجهیز صنعتی کاملا تخصصی جهت انتقال و جابجایی هوا با فشار مثبت و منفی به شمار می رود. لوله های فلکسی با توجه به میزان حجم هوای که قرار است منتقل شود انتخاب میگردند، این لوله ها در سایزهای مختلف از قطر 10سانت تا 80 سانت بطور روتینگ تولید می شوند و به صورت شاخه های 6 و 10 متری در بازار موجود می باشند.
در قسمت توضیحات تکمیلی می توانید با کاربرد ها و  مشخصات لوله فلکسی بل هوا بیشتر آشنا شوید.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • کاربرد لوله خرطومی هوا :

  همانطوره در بالا اشاره شد داکت فلکسیبل یا لوله خرطومی عایق دار جهت انتقال هوا و یا آلاینده از محیط های کار گاهی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از لوله های خرطومی هوا در مکانهایی که استفاده از کانال های تهویه هوا گرد یا چهار گوش  از جنس گالوانیزه امکان پذیر نیست و خیلی جاگیر می باشد گزینه عالی به شمار می رود. شما می توانید در سقف بسیاری از کارخانجات و سوله های تولیدی لوله های خرطومی هوا در اقطار بالا با طول زیاد را مشاهده کنید. منظورمان همان لوله های کنگره ای انعطاف پذیر است که بسته به جنس لوله خرطومی هواکش ممکن است مشکی یا نقره ای و یا براق باشد.

  مهمترین کاربرد لوله خرطومی هوا عبارتند از :

  1-استفاده در آپارتمان و مجتمع های مسکونی بسیار بزرگ جهت سیستم های تهویه
  2-مراکز تجاری از قبیل پاساژها و سنترها
  3-مراکز اداری بزرگ و کوچک
  4-پارگینگ های بزرگ سرپوشیده اتومبیل ها
  5-انتقال هوا و ذرات آلاینده موجود در معادن 
  6-کارگاههای چوب بری ، سنگ تراشی های سربسته بزرگ ، مراکز بزرگ سربسته معرق کاری و ...
  7-تونلهای با طول وسیع که میزان اکسیژن پایین است
  8- کاربرد در اتصالات داکت اسپیلت و فن کویل های کانالی
  و ...

  انواع لوله خرطومی هوا کدامند؟

  لوله خرطومی هوا ( لوله فلکسیبل ) با توجه به نوع کاربری می تواند به دو نوع کلی زیر تقسیم گردد :

  1-لوله خرطومی پلاستیکی هوا :

  این نوع از لوله خرطومی هوا بیشتر در کاربری های کوچکتر از قبیل کاربری های خانگی بعنوان کولر هوا ، کاربری نیمه صنعتی و یا داکت فلزی هوا جهت تهویه هوا با حجم کم مورد استفاده قرار می گیرد. 

  2-لوله خرطومی پارچه ای هوا :

   این نوع از لوله های خرطومی در کاربری های صنعتی با متراژ بالا جهت تامین هوای سالم درون تونل های بزرگ و عمیق ، کارخانجات و کارگاههای صنعتی، پارکینگ ها و... و همچنین علاوه بر این برای خارج کردن گازهای خطرناک و سمی از قبیل دی اکسید کربن (  CO2) از محیط هایی که قابلیت جابجایی هوا به خودی خود میسر نیست، مورد استفاده قرار می گیرد. 
  اما نوعی دیگر از دسته بندی لوله خرطومی هوا بر اساس تعداد لایه های تشکیل دهنده لوله شکل می گیرد که عبارتند از :
  1-لوله خرطومی هوا ساده
  2-لوله خرطومی عایق دار ( روکش دار ) 

  دلایل استفاده از لوله خرطومی هوا به جای کانال های سنتی انتقال هوا چیست ؟

  دلایل زیادی موجب گردید تا لوله خرطومی هوا به سرعت جای کانال های فلزی اسپیرال و سنتی انتقال دهنده هوا را بگیرد که عبارتند از :
  1-انعطاف پذیری بالا
  2- وزن سبک لوله فلکسیبل
  3- قیمت پایین لوله خرطومی
  4- نصب و اجرای آسان تر-حمل و نقل راحت
  5-قابل اجرا در هر مکانی ( در هر مکانی که امکان اجرای کانالهای گرد و یا چهارگوش وجود ندارد )
  6- در عین ثبات در ساختار منسجم و مدور خود قابلیت تغییر مسیر به هر سویی را داشتن.

  اهمیت استفاده از لوله خرطومی هوا جهت تهویه و انتقال هوا :

  لوله خرطومی تهویه هوا به سبب اتصال به جت فن معدنی و سایر اگزاست فن های بزرگ و حتی فن ها کوچکتر مورد استفاده در تهویه هوای معادن، صنایع و اماکن با میزان اکسیژن کمتر و  وجود آلاینده های  بالا، یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی می باشد که در حال حاضر توسط تولید کنندگان طراحی و ساخته شده است.  اهمیت استفاده از لوله فلکسیبل هوا زمانی اهمیت دارد که مطلع گردید که کارکنان زیادی در ساعات بسیاری از شبانه روز در محیط های صنعتی سربسته با میزان اکسیژن کم در حال تنفس هستند و یا اینکه بدانید در برخی از کاربری ها میزان آلاینده های بقدری زیاد است که استنشاق گازهای مضر و ذرات معلق در هوا مشکلات تنفسی زیادی برای کاربران آن صنایع و اماکن به همراه خواهد داشت. سلامت اینگونه افراد بطور جدی در معرض خطر می باشد. در کشورهای توسعه یافته سلامتی پرسنل  و کارکنان این بخشها بسیار مهم می باشد از اینرو نصب و اجرای لوله خرطومی هوا به همراه یک هواکش مناسب در کشورهای اروپایی، در صنایع و اماکن آلوده ای که کمترین میزان انتقال خود به خودی هوا در آنها وجود دارد، یکی از الزامات زیست محیطی و سلامت محور کاربری می باشد. نصب و اجرای لوله خرطومی تهویه هوا به تامین سلامت افراد در بخش های گوناگون، کمک بزرگی می کند. ما در گروه تولیدی آذین تهویه با هدف تامین سلامت معدنکاران، صنعتگران، فعالین حوزه های راه و تونل سازی و غیره، اقدام به تامین انواع لوله خرطومی هوا ، لوله های برزنتی ، لوله فلکسیبل چند لایه و... با بالاترین کیفیت نموده ایم . البته یکی از مواردی که لوله خرطومی مدل کومبی کاربرد دارد در دستگاه داکت اسپلیت می باشد، که در سقف کاذب برای ارتباط بین یونیت داخلی و انتقال هوا به قسمتهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. در تصویر زیر نمونه ای از نصب لوله فلکسیبل کمبی را در سقف مشاهده می نمایید.

  جنس لوله خرطومی هوا :

   با توجه به گستره و مبتنی بر کاربرد فراوان لوله خرطومی هوا در صنایع متنوع و متعدد ، ساختار و بدنه ی این نوع  از لوله ها و کانال انعطاف پذیر انتقال هوا ، بنا به شرایط کاربردی، از جمله فشار دمندگی یا مکندگی، میزان دما، مشخصات ذرات عبوری از لوله خرطومی هوا از جمله خورندگی، سایندگی و میزان سختی ذرات محیط، متفاوت است. که در ذیل به انواع آنها اشاره می کنیم و بعد به بررسی چند مورد از پرمصرف ترین آنها می پردازیم.
  1-لوله خرطومی ساده پلیمری
  2- لوله خرطومی ساده کومبی
  3- لوله خرطومی ساده برزنتی
  4- لوله خرطومی ساده آلومینیومی یا فویلی
  5- لوله خرطومی ساده با پلیمر شفاف ( PVC )
  6- لوله خرطومی هوا یا عایق پشم شیشه
  7-لوله خرطومی هوا با عایق الاستومری
  8-لوله خرطومی هوا با عایق پلی اتیلن
  9- لوله فلکسیبل هوا با عایق پلی اورتان 
  10-لوله خرطومی هوا با عایق پلی استر و پلی استر فشرده
  11-لوله فلکسی هوا فنر استخوانی
  12- لوله خرطومی هوا PUضد سایش
  13- لوله خرطومی هوا ی دما بالا (نسوز)
  14- کانال فلکسیبل هوا برزنتی معدنی

  آشنایی با خط تولید لوله خرطومی هوا :

  همانطور که گفته شد دستگاه تولید لوله خرطومی نوعی ماشین پیشرفته با کمپرسور قوی می باشد که قادر است انواع لوله خرطومی هوا را در سایز و اقطار و ضخامت مختلف با ظرفیت بیش از 100 متر در ساعت تولید کند. در جهان کنونی با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های و خطوط تولید بسیار پیشرفته وارد بازار شده است که برخی از آنها تولید داخلی می باشد و برخی از کشورهای اروپایی وارد ایران می گردد. یکی از برندهای خارجی خط تولید لوله خرطومی هوا، دستگاه تولید لوله خرطومی گاردیوا F100 می باشد که انواع لوله خرطومی هوا ( لوله فلکسبیل ) با متریال مختلف را در سایز های 3 تا 80 سانتی متر تولید می نماید. ضخامت لوله های فلکسی بل ( لوله های خرطومی هوا ) تولیدی توسط دستگاه گاردیوا  F100  0.02 الی 1 میلیمتر و عرض لوله ها 20 الی 100 میلمتر می باشد. با توجه به سرعت بالای تولید دستگاه گاردیوا می توان 4000 متر لوله خرطومی هوا را در عرض یک ساعت تولید نمود. قدرت دستگاه مذکور 7 کیلو وات و وزن آن حدودا 700 کیلوگرم می باشد. متناسب با مشخصات فنی دستگاه های تولید لوله خرطومی موجود در بازار نمی توان قیمت ثابتی برای این دسته از ماشین آلات در نظر گرفت. میزان آلودگی صوتی دستگاه تولید لوله خرطومی هوا بسیار پایین می باشد همچنین دستگاه لوله خرطومی هوا دود، گاز و بوهای نامطبوع هم از خود متصاعد نمی نماید و بدین ترتیب موجب پدید آمدن مشکلات تنفسی و انواع آلودگی ها در هوا نمی گردد. جهت تولید لوله خرطومی انتقال سیالات نیز می توان به دستگاه تولید لوله خرطومی هیمورا اشاره نمود. 

  شاید مطالعه این صفحه برای شما مناسب باشد 

  اگزاست فن 

  هواکش آکسیال | فن اکسیال صنعتی

  مزایای لوله خرطومی هوا ( فلکسیبل ) :

  استفاده از لوله فلکسیبل هواکش به سبب مزیت های بی شماری که دارد جایگزین سایر سیستم های تهویه ای دمنده و مکنده می گردد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم :
  1-انعطاف پذیری بسیار بالا
  2-کاهش مصرف انرژی بخاطر کاهش فشار استاتیکی
  3- کاهش انتقال صدا به خاطر عایق های موجود
  4- قابل استفاده در فشار هوای مثبت و منفی 
  5- ماندگاری بالا تا 50 سال
  6- نصب راحت و آسان در سقف کاذب در حالت عمودی و افقی
  7- عدم ایجاد مقاومت در مسیر انتقال جریان هوا به سبب سطح داخلی صاف و سیقلی 
  8- سبک وزن بودن لوله فلکسی 
  9- تنوع طراحی لوله خرطومی 
  10-قابلیت استفاده در محیط های روباز
  11-لوله فلکسیبل قیمت مناسبی نسبت به کانال فلزی دارد.

  لوله خرطومی ساده پلیمری :

  لوله خرطومی ساده پلیمری از یک رشته فیلم پلیمری و یک مفتول فلزی در بین نوارهای پلیمری ساخته شده است و به دو دسته لوله خرطومی ساده پلیمری شفاف و لوله فلکسی کومبی تقسیم می گردد. از لوله فلکسیبل ساده پلیمری می توان جهت انتقال هوای آلوده و ذرات در محیط های صنعتی، کارخانجات، کارگاه های چوب بری، سنگ بری و نساجی و یا در اتاق های کلین روم بیمارستانی و آزمایشگاهها استفاده نمود. لوله خرطومی هوا ساده پلیمری در بازه دمایی  20- تا 150+ درجه سانتیگراد مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و در سایزهای 10 الی 30 سانتیمتری و در شاخه های عمدتاً 4 متری توسط مشتریان تقاضا و استفاده می گردد.

  لوله خرطومی ساده کومبی :

  لوله خرطومی هوا ساده کمبی ( COMBI ) از یک لایه آلومینیومی، یک جدار پلیمری و یک مفتول فولادی بر روی آن ساخته می شود و انعطاف پذیری بالایی دارد و قابلیت حالت دهی و ماندگاری در حالت مذکور را دارد.  لوله خرطومی سادده پلیمری کمبی نیازی به رابط جهت استفاده ندارد. لوله خرطومی ساده کومبی در مقابل اشعه نور خورشید مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. این نوع لوله فلکسیبل جایگزینی مناسب برای کانال کشی ساختمان، کاربرد در پیست های مسابقات RC و کارخانجات صنعتی و آزمایشگاه ها می باشد. مقاومت حرارتی کانال فلکسیبل کومبی ساده بین 30- تا 150+ درجه سانتیگراد می باشد و یکی از رایجترین کاربردهای کانال فلکسیبل کمبی هود آشپزخانه می باشد. 

  لوله خرطومی ساده برزنتی :

  لوله خرطومی ساده برزنتی منعطف ، بسیار مقاوم در محیط های خشن ، مواد اسیدی و تنش های مکانیکی می باشد. از لوله خرطومی ساده برزنتی در سیستم تهویه و تخلیه جریان هوا و گاز در فضاهایی که درجه بالایی از سختی دارند مانند کارخانجات و کارگاه های صنعتی، ماشین سازی، صنایع هوایی و خنک سازی دستگاه های خاص استفاده می شود. لوله خرطومی ساده برزنتی ممکن است با متریال PVC ( الیاف پلی استر لمینت شده ) نیز ساخته شود. محدوده تحمل دمایی لوله خرطومی ساده PVC  از 20- تا 100+ درجه سانتیگراد متغییر می باشد.

  قیمت لوله خرطومی هوا :

  جهت استعلام قیمت لوله فلکسیبل و اطلاع دقیق از موجودی انبار با توجه به نوسانات بازار با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.
   

 • مشخصات ظاهری
  رنگ بدنه
  مشکی
  جنس بدنه
  پی وی سیPVC
  کشور سازنده
  ایران
 • ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه