پرفروش ترین ها
محبوب ترین ها

فیلتر فلزی پیش فیلتر

در واقع فیلترهای فلزی هوا  (به انگلیسی: Metal Filter ) اولین خط دفاعی برای به دام انداختن ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا می باشند. یکی از مقاوم ترین و در عین حال پرکاربرد ترین آنها ، فیلتر های فلزی می باشند که به نام پیش فیلتر فلزی قابل شتشو نیز معروف هستند.

فیلتر صنعتی فلزی قابل شتشو عموما از دو بخش اصلی تشکیل شده است که شامل قاب نگهدارنده و توری های فلزی یا همان فیلتر ها می شود. متریال بکار رفته در ساخت قاب فیلترهای فلزی از جنس استیل ، گالوانیزه و آلومینیم می باشد و توری های فیلتر کننده نیز در اکثر مواقع از جنس آلومینیم  می باشد که دارای منفذه های متغیر و ریز و درشت می باشد. پیش فیلتر فلزی هوا در لایه های 3 تا 7 تای طراحی  و ساخته می شود که قادرند ذرات بزرگتر از یک میلیمتر را به دام بیندازد.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • کاربرد فیلترفلزی هوا ( پیش فیلتر)

  همانطور که عنوان شد این نوع از فیلتر ها در اولین مرحله سیستم فیلتراسیون نصب می شوند و قادر هستند ذرات درشت ، گرد غبار ، پرز و مو و... که در مسیر ورودی هوا هستند را فیلتر نمایند. پیش فیلتر فلزی در قسمت دریچه ورودی دستگاههای هوا ساز ، ایرواشر ، فن باکس ها ،کمپسور ها و توربین ها قرار می گیرند تا از ورود گرد و غبار و اجسام بزرگتر از یک تا دو میلیمتر جلوگیری کنند.

  از فیلتر های آلومینیمی بخاطر قابلیت شتشو و طول عمر بالا در صنایع مختلفی از قبیل صنایع سیمان ،فولاد، مس، پتروشیمی، نفت، خودروسازی و صنایع لاستیک وتولید پودر های غذایی و شیمیایی، نیروگاههای برق و ... استفاده می شود.

  در زمان انتخاب و خرید فیلتر فلزی هوا باید به میزان افت فشار نیز دقت نمود ، چون در تجهیزات مختلف چند ردیف فیلتر بکار برده می شود باید از افت فشار هرکدام مطلع بود تا در میزان هوادهی که برای دستگاه تعریف شده اختلال ایجاد نشود. افت فشار پیش فیلترهای فلزی بطور معمول 10تا 15 پاسگال در جریان هوای 3400متر مکعب درساعت معادل 2000 cfm می باشد.

  مزیت فیلترهای فلزی :

  اصلی ترین مزیت فیلتر های فلزی قابلیت شتشوی آنها می باشد شما می توانید این فیلتر ها را به راحتی از قاب کشوی خارج کرده نظافت نمایید و بعد در محل خود قرار دهید . مورد دیگر تنوع در سایز بندی و قابلیت تولید سایزهای مختلف فیلتر در تعداد لایه های متفاوت با تراکم و مش های مختلف می باشد. در ضمن طول عمر با لا و سهولت در جانمایی و تعویض نیز از مزایای فیلتر فلزی هوا می باشد.

  ابعاد فیلتر فلزی :

  همانطور که گفته شد یکی از مزیت های پیش فیلترهای فلزی آبعاد مختلف و سفارشی ساز آن می باشد. شرکت آذین تهویه فیلتر فلزی را طبق سفارش مشتری در ابعاد مختلف و با تعداد لایه های فیلتر متنوع تولید می نمایید.

  ولی در عین حال به علت مصرف بالای این نوع از فیلترها ابعاد استاندارد و اماده تحویل فیلتر فلزی 60*60سانتیمتر  و 30*60 سانتی متر می باشد. عمق این فیلترها با توجه به تعداد لایه های توری بین 2.5 تا 5 سانتی متر می باشد.

  قیمت فیلتر فلزی :

  فیلتر های فلزی قیمت مناسبتری نسبتا به دیگر نمونه های فیلتر مانند فیلتر هپا ، فیلتر اولپا و بگ فیلتر دارد. از پارامترهای مهم که در تعین قیمت پیش فیلتر نقش دارد می توان به نوع متریال بکار رفته در قاب ، جنس توریش، ضخامت و تعداد ردیف توری ها و ابعاد قاب فیلتر اشاره نمود .

  دیگر انواع فیلتر :

  فیلتر های هوا با توجه به میزان فیلتراسیون، نوع مواد بکار رفته در ساخت فیلتر و کارایی آن قابل دسته بندی می باشند.
  در بالا توضیحاتی درمورد فیلتر فلزی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین انواع فیلتر داده شد در ادامه چند نمونه از فیلترهای دیگر را نیز برای شما نان خواهیم برد وتوضیحی مختصر در مورد هر کدام خواهیم داد.

  1-فیلتر کیسه ای یا بگ فیلتر ( BAG FILTER )

  باید بدانید که فیلترهای کیسه ای یکی از رایج ترین فیلترهای هوا در سیستم های تهویه مطبوع درکاربردهای صنعتی و تجاری و همچنین برای مصارف مسکونی، برای بهبود کیفیت هوای داخلی می باشند که بر روی انواع هواساز ها و تجهیزات تهویه مطبوع نصب می شوند. فیلترهای موجود در تجهیزات تامین هوای تازه به عنوان مرحله اول و دوم فیلتراسیون، یا به عنوان فیلتراسیون اصلی برای این کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. از فیلتر کیسه ای به عنوان پیش فیلتر برای کاربردهای فرآیند اتاق تمیز نیز استفاده می شود.  
  بگ فیلترها ( BAG FILTER )همچنین در قسمت هوای خروجی یا در سیستم‌های گردش مجدد برای محافظت از واحدهای انتقال هوا استفاده می‌شوند. فیلتر کیسه ای ظرفیت نگهداری گرد و غبار و طول عمر بیشتری نسبت به سایر فیلترها دارند.
  همانطور که از نام این فیلتر مشخص است متریال بکار رفته در ساخت آن از کیسه های پارچه ای می باشد که بخاطر بالا بردن راندمان آن این فیلتر بصورت کیسه های در کنار هم قرار گرفته، چیدمان می شوند و بصورت متراکم در یک قاب قرار می گیرند.
  فیلتر های کیسه ای با توجه به کلاس تولید شده دارای راندمان 50 تا 80 درصدی می باشند که کلاس تولیدی این فیلتر ها از F5  تا F9  می باشد.

  2-فیلتر هپا (HEPA)

  فیلتر هپا یکی از انواع فیلترهای نهایی می باشد که در کاربردهای صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی در تجهیزات تهویه مطبوع و تزریق هوای تازه در هوارسان ها مور استفاده قرار می گیرد.
  فیلتر هپا HEPA FILTER  که مختصر شده کلمه Filter High Efficiency Particulate Air (فیلترینگ ذرات هوا با عملکرد بالا) می باشد، از هم تنیده شدن نا منظم الیاف پلیمری، فایبر گلاس، پوشال یا حسیر فشرده شده تشکیل می شود و سطحی با منافذ بسیار ریز را ایجاد می کند که قادر است ذرات معلق در هوا را  که بالاتر از 0.3 میکرون می باشند به دام اندازد.
  در فیلتر های هپا سه مورد اصلی که در جذب ذرات می تواند تاثیر گذار باشد عبارت است از 
  1-تعداد ردیف الیاف که سطح متراکم فیلتر را به وجود آورده
  2-سرعت هوای عبوری از روی فیلتر و میزان آلودگی و اندازه ذرات
  3-عمق و ضخامت فیلتر 
  فیلتر های هپا با توجه به نوع مواد و فشردگی فیلتر در 5 رده بندی یا کلاس تولید می شود که در جدول زیر نشان داده شده است . نکته قابل توجه در مورد این فیلتر ها این است که در صورت ذکر حرف W در کنار آن قابلیت شتشو به آن اضافه می شود.


  فیلتر های هپا بصورت تخت یا استوانه ای در ابعاد مختلف تولید می شوند. در ساخت این نوع فیلتر از ورق های کاغذی مخصوص و فویل های آلومینیمی استفاده می شود که بصورت آکاردئونی در کنار هم قرار میگیرند و پس از چیدمان و فشردگی مناسب توسط نوعی چسب در کنار هم و در یک چهارچوب فلزی یاچوبی ثابت می گردند.
  از فیلتر های هپا در بسیاری از دستگاه های تصفیه هوا و اکثر هواساز های هایژنیک استفاده می شود و با توجه به نوع چیدمان آکاردئونی سطوح فیلتر به راحتی سطح زیادی از صفحات فیلتر هپا در یک قاب کوچک جاسازی می شود.

  3-فیلتر اولپا ( ULPA )

  فیلتر اولپا در موارد خاص و بعد از آنالیز هوا مورد استفاده قرار میگیرد. ULPA FILTERکه خلاصه شده کلمه Ultra - Low Particulate Air Filter  ( فیلترینگ ذرات بسیار ریز هوا ) می باشد. این نوع از فیلترها تقریبا به لحاظ ساختاری و نوع عملکرد ، مشابه فیلتر هپا می باشند و با این تفاوت که این نوع فیلتر می تواند ذرات معلق هوا را تا بزرگی 0.12 میکرون در خود نگه دارد و با دقت بالای عمل فیلتراسیون را انجام دهد.
  فیلتر اولپا با توجه به تحقیقات صورت گرفته راندمانی در حدود 99/99درصد دارند.
  مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این نوع از فیلتر ها کاغذ های میکرو فایبرگلاس (بوروسیلیکات) بهمراه فویل‌های آلومینیومی جداکننده می باشند. در حمل و نقل این فیلتر باید بسیار دقت شوند چون بخاطر حساسیت بالا به راحتی امکان آسیب و پارگی الیاف فیلتر وجود دارد.

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  سفارشی
  رنگ بدنه
  طوسی
  جنس بدنه
  گالوانیزه
  کشور سازنده
  ایران
 • ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه