پرفروش ترین ها
محبوب ترین ها

فیلتر فلزی پیش فیلتر

 در واقع فیلترهای فلزی هوا (به انگلیسی: Metal Filter) اولین خط دفاعی برای به دام انداختن ذرات معلق و گردوغبار موجود در هوا هستند. یکی از مقاوم‌ترین و درعین‌حال پرکاربردترین آنها، فیلترهای فلزی می‌باشند که به نام پیش فیلتر فلزی قابل شستشو نیز معروف هستند.
 فیلتر صنعتی فلزی قابل شستشو عموماً از دو بخش اصلی تشکیل شده است که شامل قاب نگهدارنده و توری‌های فلزی یا همان فیلتر ها می‌شود. متریال بکار رفته در ساخت قاب صافی‌های فلزی از جنس استیل، گالوانیزه و آلومینیم می‌باشد و توری‌های فیلتر کننده نیز در اکثر مواقع از جنس آلومینیم است که دارای منفذهای متغیر و ریزودرشت می‌باشد. پیش فیلتر فلزی هوا در لایه‌های 3 تا 7 عددی طراحی و ساخته می‌شود که قادرند ذرات بزرگ‌تر از یک میلیمتر را به دام بیندازد.

مدلهای دیگر کالا:
۰ تومان
۰ تومان
 • توضیحات تکمیلی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • کاربرد فیلترفلزی هوا ( پیش فیلتر)

   همان‌طور که عنوان شد این نوع از فیلترها در اولین مرحله سیستم فیلتراسیون نصب می‌شوند و قادر هستند ذرات درشت، گرد غبار، پرز و مو و... که در مسیر ورودی هوا هستند را فیلتر نمایند. پیش فیلتر فلزی در قسمت دریچه ورودی دستگاه‌های هواساز، ایرواشر، فن باکس‌ها، کمپرسورها و توربین‌ها قرار می‌گیرند تا از ورود گردوغبار و اجسام بزرگ‌تر از یک تا دو میلیمتر جلوگیری کنند.
   از فیلتر های آلومینیمی به‌خاطر قابلیت شستشو و طول عمر بالا در صنایع مختلفی از قبیل صنایع سیمان، فولاد، مس، پتروشیمی، نفت، خودروسازی و صنایع لاستیک و تولید پودرهای غذایی و شیمیایی، نیروگاه‌های برق و... استفاده می‌شود.

  در زمان انتخاب و خرید فیلتر فلزی هوا باید به میزان افت فشار نیز دقت نمود، چون در تجهیزات مختلف چند ردیف فیلتر بکار برده می‌شود باید از افت فشار هرکدام مطلع بود تا در میزان هوادهی که برای دستگاه تعریف شده اختلال ایجاد نشود. افت فشار پیش فیلترهای فلزی به طور معمول 10 تا 15 پاسکال در جریان هوای 3400 مترمکعب در ساعت معادل 2000 cfm است. یکی دیگر از موارد مهم در زمان سفارش فیلتر فلزی برای دستگاه‌های هواساز ابعاد و اندازه فیلتر فلزی می‌باشد که باید به طور دقیق اعلام شود معمولاً ابعاد 30 در 30 سانتی‌متر، 30 در 60 سانتی‌متر و 50 در 50 سانتی‌متر سایزهای پر مصرف هستند.

  مزیت فیلترهای فلزی :

  اصلی‌ترین مزیت فیلترهای فلزی قابلیت شستشوی آنها است شما می‌توانید این فیلترها را به‌راحتی از قاب کشوی خارج کرده نظافت نمایید و بعد در محل خود قرار دهید. مورد دیگر تنوع در سایزبندی و قابلیت تولید سایزهای مختلف فیلتر در تعداد لایه‌های متفاوت با تراکم و مش‌های مختلف می‌باشد. در ضمن طول عمر بالا و سهولت در جانمایی و تعویض نیز از مزایای فیلتر فلزی هوا است. مقاومت بالا در برابر فشارهای مکانیکی و ضربه نیز می‌تواند از خصوصیات مثبت این گروه از فیلترها باشد.

  ابعاد فیلتر فلزی :

   همان‌طور که گفته شد یکی از مزیت‌های پیش فیلترهای فلزی ابعاد مختلف و سفارشی ساز آن است. شرکت آذین تهویه فیلتر فلزی را طبق سفارش مشتری در ابعاد مختلف و با تعداد لایه‌های فیلتر متنوع تولید می‌نمایید.
   ولی درعین‌حال به علت مصرف بالای این نوع از فیلترها ابعاد استاندارد و آماده تحویل فیلتر فلزی 60*60 سانتیمتر و 30*60 سانتی‌متر می‌باشد. عمق این فیلترها باتوجه‌به تعداد لایه‌های توری بین 2.5 تا 5 سانتی‌متر می‌باشد. قاب این فیلترها از ورق گالوانیزه یا آلومینیم ساخته می شود. در تصویر زیر فیلترهای فلزی 60 در 60 سانت 5 لایه را مشاهده می نمایید.

  قیمت فیلتر فلزی :

  فیلترهای فلزی قیمت مناسب‌تری نسبتاً به دیگر نمونه‌های فیلتر مانند فیلتر هپا، فیلتر اولپا و بگ فیلتر دارد. از پارامترهای مهم که در تعین قیمت پیش فیلتر نقش دارد می‌توان به نوع متریال بکار رفته در قاب، جنس توری، ضخامت و تعداد ردیف توری‌ها و ابعاد قاب صافی اشاره نمود. قیمت چند سایز پر مصرف در ذیل عنوان شده است.

  قیمت فیلتر فلزی با قاب گالوانیزه 60 در 60 سانتی متر و 5 لایه توری آلومینیم در حدود 900.000 تومان می باشد.

  قیمت فیلتر فلزی با قاب گالوانیزه 30 در 60 سانتی متر و 5 لایه توری آلومینیم در حدود 500.000 تومان می باشد.

  قیمت فیلتر فلزی با قاب گالوانیزه 50 در 50 سانتی متر و 5 لایه توری آلومینیم در حدود 750.000 تومان می باشد.

  دیگر انواع فیلتر :

  فیلترهای هوا باتوجه‌به میزان فیلتراسیون، نوع مواد بکار رفته در ساخت صافی و کارایی آن قابل‌دسته‌بندی هستند.
   در بالا توضیحاتی درمورد فیلتر فلزی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین انواع فیلتر داده شد در ادامه چند نمونه از فیلترهای دیگر را نیز برای شما نان خواهیم برد و توضیحی مختصر در مورد هر کدام خواهیم داد.

  1-فیلتر کیسه ای یا بگ فیلتر ( BAG FILTER )

  باید بدانید که فیلترهای کیسه‌ای یکی از رایج‌ترین فیلترهای هوا در سیستم‌های تهویه‌مطبوع در کاربردهای صنعتی و تجاری و همچنین برای مصارف مسکونی، برای بهبود کیفیت هوای داخلی هستند که بر روی انواع هواسازها و تجهیزات تهویه‌مطبوع نصب می‌شوند. فیلترهای موجود در تجهیزات تامین هوای تازه به‌عنوان مرحله اول و دوم فیلتراسیون، یا به‌عنوان فیلتراسیون اصلی برای این کاربردها مورداستفاده قرار می‌گیرد. از فیلتر کیسه‌ای به‌عنوان پیش فیلتر برای کاربردهای فرایند اتاق تمیز نیز استفاده می‌شود. 
   بگ فیلترها (BAG FILTER) همچنین در قسمت هوای خروجی یا در سیستم‌های گردش مجدد برای محافظت از واحدهای انتقال هوا استفاده می‌شوند. فیلتر کیسه‌ای ظرفیت نگهداری گردوغبار و طول عمر بیشتری نسبت به سایر صافی‌ها دارند.
   همان‌طور که از نام این فیلتر مشخص است متریال بکار رفته در ساخت آن از کیسه‌های پارچه‌ای است که به‌خاطر بالابردن راندمان آن این فیلتر به‌صورت کیسه‌های در کنار هم قرار گرفته، چیدمان می‌شوند و به‌صورت متراکم در یک قاب قرار می‌گیرند.
   فیلتر های کیسه‌ای باتوجه‌به رده تولید شده دارای راندمان 50 تا 80 درصدی هستند که کلاس تولیدی این فیلتر ها از F5 تا F9 است.

  2-فیلتر هپا (HEPA)

  فیلتر هپا یکی از انواع فیلترهای نهایی است که در کاربردهای صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی در تجهیزات تهویه‌مطبوع و تزریق هوای تازه در هوارسان‌ها مور استفاده قرار می‌گیرد.
   فیلتر هپا HEPA FILTER که مختصر شده کلمه Filter High Efficiency Particulate Air (فیلترینگ ذرات هوا با عملکرد بالا) می‌باشد، از هم تنیده شدن نامنظم الیاف پلیمری، فایبرگلاس، پوشال یا حصیر فشرده شده تشکیل می‌شود و سطحی با منافذ بسیار ریز را ایجاد می‌کند که قادر است ذرات معلق در هوا را که بالاتر از 0.3 میکرون هستند به دام اندازد.
   در فیلتر های هپا سه مورد اصلی که در جذب ذرات می‌تواند تاثیرگذار باشد عبارت است از 
   1-تعداد ردیف الیاف که سطح متراکم فیلتر را به وجود آورده
   2-سرعت هوای عبوری از روی فیلتر و میزان آلودگی و اندازه ذرات
   3-عمق و ضخامت فیلتر 
   صافی‌های هپا باتوجه‌به نوع مواد و فشردگی فیلتر در 5 رده‌بندی یا کلاس تولید می‌شود که در جدول زیر نشان‌داده‌شده است. نکته قابل‌توجه در مورد این فیلتر ها این است که در صورت ذکر حرف W در کنار آن قابلیت شستشو به آن اضافه می‌شود.

  فیلترهای هپا به‌صورت تخت یا استوانه‌ای در ابعاد مختلف تولید می‌شوند. در ساخت این نوع فیلتر از ورق‌های کاغذی مخصوص و فویل‌های آلومینیمی استفاده می‌شود که به‌صورت آکاردئونی در کنار هم قرار می‌گیرند و پس از چیدمان و فشردگی مناسب توسط نوعی چسب در کنار هم و در یک چهارچوب فلزی یا چوبی ثابت می‌گردند.
   از فیلترهای هپا در بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوا و اکثر هواسازهای هایژنیک استفاده می‌شود و باتوجه‌به نوع چیدمان آکاردئونی سطوح صافی به‌راحتی سطح زیادی از صفحات فیلتر هپا در یک قاب کوچک جاسازی می‌شود.

  3-فیلتر اولپا ( ULPA )

  فیلتر اولپا در موارد خاص و بعد از تحلیل هوا مورداستفاده قرار می‌گیرد. ULPA FILTER که خلاصه شده کلمه Ultra - Low Particulate Air Filter (فیلترینگ ذرات بسیار ریز هوا) است. این نوع از فیلترها تقریباً به لحاظ ساختاری و نوع عملکرد، مشابه فیلتر هپا هستند و با این تفاوت که این نوع فیلتر می‌تواند ذرات معلق هوا را تا بزرگی 0.12 میکرون در خود نگه دارد و بادقت بالای عمل فیلتراسیون را انجام دهد.
   فیلتر اولپا باتوجه‌به تحقیقات صورت‌گرفته راندمانی در حدود 99/99درصد دارند.
   مواد اولیه مورداستفاده در ساخت این نوع از فیلتر ها کاغذهای میکرو فایبرگلاس (بوروسیلیکات) به همراه فویل‌های آلومینیومی جداکننده هستند. در حمل‌ونقل این فیلتر باید بسیار دقت شوند؛ چون به‌خاطر حساسیت بالا به‌راحتی امکان آسیب و پارگی الیاف فیلتر وجود دارد.

 • مشخصات ظاهری
  ابعاد
  سفارشی
  رنگ بدنه
  طوسی
  جنس بدنه
  گالوانیزه
  کشور سازنده
  ایران
  • خدابنده لو
  • دوشنبه 21 خرداد 1403 - 15:03
  • 0
  • 0
  سلام روز خوش یه سوال داشتم درمورد فیلتر های فلزی برای دستگاه هواساز شما فقط ابعاد استاندارد دارید یا طبق درخواست ما می توانید ابعاد مختلف فیلتر فلزی را تولید کنید . ماه حدود 15 عدد فیلتر 30*60 و 12 عدد فیلتر 45*20 سانت میخوایم در عمق 5 سانتی متر .
  • مدیر سایت
  • چهار شنبه 23 خرداد 1403 - 13:03
  • 0
  • 0

  سلام روز بخیر

  برای تولید پیش فیلتر های فلزی محدودیتی نداریم و می توانیم طبق ابعاد درخواستی شما بصورت 3-5 و 7 لایه تولید کنیم.

  جهت دریافت قیمت و پیش فاکتور به شماره 09194201355 در پیام رسان ایتا یا واتساب پیام دهید.

  • احسانی
  • جمعه 13 بهمن 1402 - 17:11
  • 0
  • 0
  سلام ما برای هواساز خود ۲۴عدد فیلتر فلزی ۵لایه از جنس فریم آلومینیومی میخوایم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای خرید چکار باید بکنیم.
  • مدیر سایت
  • چهار شنبه 18 بهمن 1402 - 12:11
  • 0
  • 0

  کارشناسان فروش جهت ثبت سفارش با شما تماس میگیرند.

  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  پیغام:
  کد مقابل را وارد کنید ...
محصولات مشابه